Stamboom Vanoplynes » Petrus Joannes Dhaene (1724-1789)

Persoonlijke gegevens Petrus Joannes Dhaene 

  • Hij is geboren op 29 juni 1724 in Roeselare West-Vlaanderen België.
    Bron Rijksarchief in België
    Bron rijksarchief van België
  • Beroep: Landbouwer.
  • Hij is overleden op 18 januari 1789 in Hooglede West-Vlaanderen België, hij was toen 64 jaar oud.
    Bron overlijdensakte aktedatum 21-01-1789
  • Een kind van Joannes Dhaene en Godeliva Theresia Deede

Gezin van Petrus Joannes Dhaene

Hij is getrouwd met Maria Catharina Soenen.

Zij zijn getrouwd.


Kind(eren):

  1. Marie Therese d'haene  1756-1846 
  2. Isabella Clara Dhaene  1770-1822 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Petrus Joannes Dhaene?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Petrus Joannes Dhaene

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 18 januari 1789 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1789: Bron: Wikipedia
    • 4 februari » George Washington wordt unaniem tot eerste President van de Verenigde Staten gekozen.
    • 28 april » Muiterij op de Bounty onder leiding van Fletcher Christian tegen kapitein William Bligh
    • 3 juni » De sloep met de getrouwen van Bligh (Bounty) koerst door de nauwe doorgang tussen het Prince of Wales-eiland en het vasteland van Australië.
    • 20 juni » In Versailles leggen vertegenwoordigers van de derde stand en hun sympathisanten uit de lagere geestelijkheid en de adel de Eed op de Kaatsbaan af.
    • 14 juli » Het begin van de Franse Revolutie, tijdens het bewind van Lodewijk XVI. Parijzenaars bestormen de Bastille in Parijs en bevrijden zeven politieke gevangenen. Frankrijk wordt, tijdelijk, een republiek.
    • 4 augustus » Afschaffing van de feodale traditie in Frankrijk door de Nationale Vergadering.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Dhaene

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Dhaene.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Dhaene.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Dhaene (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Johan Vanoplynes, "Stamboom Vanoplynes", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-vanoplynes/I519687.php : benaderd 9 februari 2026), "Petrus Joannes Dhaene (1724-1789)".