De temperatuur op 13 juli 1926 lag tussen 15,6 °C en 26,3 °C en was gemiddeld 21,3 °C. Er was 12,7 uur zonneschijn (78%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
27 januari » John Logie Baird geeft de eerste demonstratie van een nieuwe uitvinding: de televisie.
16 maart » Robert Goddard lanceert de eerste raket met vloeibare brandstof.
9 mei » De Amerikaanse ontdekkingsreizigers Richard Byrd en Floyd Bennett vliegen als eersten over de Noordpool.
7 juni » De Catalaanse architect Antoni Gaudí wordt aangereden door een tram in zijn woonplaats Barcelona. Hij sterft enkele dagen later.
13 juni » In de Estische hoofdstad Tallinn wordt het Kadrioru Stadion geopend.
21 juni » Paus Pius XI benoemt twee nieuwe kardinalen.
Dag van overlijden 15 maart 2014
De temperatuur op 15 maart 2014 lag tussen 8,6 °C en 11,8 °C en was gemiddeld 9,9 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 4,0 uur zonneschijn (34%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
1 januari » Mayotte wordt een volwaardig overzees gebiedsdeel van de Europese Unie.
8 maart » Een Boeing 777 van Malaysia Airlines die op weg was naar Peking, met 239 mensen aan boord, verdwijnt twee uur na vertrek vanaf Kuala Lumpur International Airport van de radar en is waarschijnlijk ergens midden in de Indische Oceaan gestort. Het toestel is tot op heden niet gevonden. (Malaysia Airlines-vlucht 370)
26 juni » In de Noord-Franse stad Roubaix komt het tot zware rellen na de WK-wedstrijd Algerije-Rusland. Daarbij gaan 'pseudo-supporters' van Algerije en de ordediensten met elkaar op de vuist.
10 juli » De Argentijnse voetbalbond (AFA) moet een boete van omgerekend 247.000 euro betalen omdat het land zich bij het WK voetbal 2014 niet aan de regels rond de persconferenties heeft gehouden.
23 juli » In Nederland geldt een dag van nationale rouw naar aanleiding van de crash van Malaysia Airlines-vlucht 17 zes dagen eerder.
12 augustus » Gerardo Martino wordt aangesteld als de nieuwe bondscoach van het Argentijns voetbalelftal. De 51-jarige trainer uit Rosario volgt Alejandro Sabella op, die vertrok na de tweede plaats bij het WK voetbal 2014 in Brazilië.
Dag van begraven 20 maart 2014
De temperatuur op 20 maart 2014 lag tussen 4,8 °C en 21,2 °C en was gemiddeld 12,9 °C. Er was 11,2 uur zonneschijn (92%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
1 januari » Het verbod om alcoholische dranken te verkopen of te schenken aan jongeren in Nederland (vastgelegd in de Drank- en Horecawet) is verhoogd van 16 tot 18 jaar.
15 april » Bij een frontale botsing tussen een bus en een vrachtwagen komen in het West-Afrikaanse land Togo 48 mensen om het leven.
7 mei » Nederland hervat de steun aan Rwanda, laat minister Lilianne Ploumen van Ontwikkelingssamenwerking weten aan de Tweede Kamer. De financiële steun aan het Midden-Afrikaanse land werd medio 2012 opgeschort.
17 september » In de buurt van de rommelende vulkaan Mount Mayon in de Filipijnen worden 32.000 mensen geëvacueerd.
12 oktober » Evo Morales wordt met ruime meerderheid herkozen tot president van Bolivia en begint aan zijn derde ambtstermijn.
30 oktober » Duizenden voetbalsupporters wonen in een stadion in Johannesburg een plechtigheid bij ter nagedachtenis aan de vermoorde doelman en international Senzo Meyiwa, die vier dagen eerder is doodgeschoten bij een roofoverval.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Johan Vanoplynes, "Stamboom Vanoplynes", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-vanoplynes/I508064.php : benaderd 26 februari 2026), "Irma Garwig (1926-2014)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.