De temperatuur op 23 september 1932 lag tussen 11,0 °C en 18,0 °C en was gemiddeld 14,8 °C. Er was 13,3 mm neerslag gedurende 5,3 uur. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
27 februari » James Chadwick verifieert experimenteel het bestaan van het neutron, dat hij al eerder vermoedde.
27 maart » Oprichting van de amateurvoetbalclub VV De Bataven.
21 mei » Amelia Earhart voltooit als eerste vrouw een non-stop solovlucht over de Atlantische Oceaan.
28 mei » De Afsluitdijk wordt om twee minuten over één 's middags gesloten; de Zuiderzee is nu het IJsselmeer.
28 juni » In België wordt de eerste taalwet in stemming gebracht.
18 juli » Verheffing van de Apostolische Prefectuur Padang in Nederlands-Indië tot Apostolisch vicariaat.
Dag van overlijden 3 april 2013
De temperatuur op 3 april 2013 lag tussen -0,5 °C en 8,6 °C en was gemiddeld 3,0 °C. Er was 8,0 uur zonneschijn (61%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
22 januari » Drie Roemenen worden in Boedapest opgepakt voor de roof op de Kunsthal Rotterdam in oktober.
7 mei » Bij een uitbarsting van de Mayon, een van de actiefste vulkanen op de Filipijnen, komen vier buitenlandse bergbeklimmers en hun Filipijnse gids om het leven.
26 juni » De Amerikaanse president Barack Obama en zijn familie komen aan in Senegal voor hun achtdaagse trip door Afrika.
2 augustus » De oud-president van Mongolië, Nambar Enkhbayar, zegt geen gratie te willen van de huidige president Tsakhia Elbegdorj. In plaats daarvan wil hij dat zijn naam wordt gezuiverd.
29 september » De Keniaanse atleet Wilson Kipsang verbetert in Berlijn het wereldrecord op de marathon van zijn landgenoot Patrick Makau met vijftien seconden: twee uur, drie minuten en 22 seconden
29 december » De autoriteiten in El Salvador beginnen met de evacuatie van het gebied rondom de gas en as spuwende vulkaan Chaparrastique.
Dag van crematie 10 april 2013
De temperatuur op 10 april 2013 lag tussen 0,9 °C en 11,0 °C en was gemiddeld 6,1 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 2,2 uur zonneschijn (16%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
23 januari » Voetballer Dieumerci Mbokani van RSC Anderlecht neemt in het Casino-Kursaal in Oostende de Belgische Gouden Schoen 2012 in ontvangst.
25 mei » Het vrouwenteam van FC Twente is als eerste ploeg kampioen geworden van de BeNe League door een thuisoverwinning van 3-1 op Standard Luik.
1 juli » Kroatië wordt lid van de Europese Unie.
6 juli » Na Venezuela en Nicaragua biedt ook Bolivia aan de voortvluchtige Amerikaanse klokkenluider Edward Snowden asiel te verlenen.
21 september » Politieagenten in Wit-Rusland mogen niet meer roken in uniform, meldt een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Zaken.
28 oktober » West-Europa wordt getroffen door de zwaarste storm sinds 1990. In Groot-Brittannië en Duitsland vallen vijf doden, in Nederland drie en in Denemarken één. In Lauwersoog wordt een windstoot van 152 km/u geregistreerd.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Johan Vanoplynes, "Stamboom Vanoplynes", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-vanoplynes/I369.php : benaderd 12 januari 2026), "Marie-Thérèse Callewaert (1932-2013)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.