KindJacobus van der Ende VaderAndries van der Ende MoederAaltje van Donk GebeurtenisGeboorte Datum23-04-1905 GebeurtenisplaatsRotterdam
DocumenttypeBS Geboorte ErfgoedinstellingStadsarchief Rotterdam Plaats instellingRotterdam CollectiegebiedZuid-Holland Archief999-01 Registratienummer1905F Aktenummer1905.4070 Paginaf112v Registratiedatum23-04-1905 AkteplaatsRotterdam CollectieNadere toegang op het geboorteregister van de gemeente Rotterdam
De temperatuur op 23 april 1905 lag tussen 4,0 °C en 7,5 °C en was gemiddeld 5,6 °C. Er was 2,9 uur zonneschijn (20%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
20 februari » Slag bij Mukden, een beslissende, grote veldslag in de Russisch-Japanse Oorlog, in Mantsjoerije.
30 april » Het Nederlands voetbalelftal speelt zijn eerste officiële interland. België was de tegenstander. Na negentig minuten was de stand 1-1; Nederland won uiteindelijk met 4-1.
7 juni » De unie tussen Noorwegen en Zweden wordt beëindigd. Oscar II van Zweden verklaart dat het voor hem niet mogelijk is om een regering tot stand te brengen, hetgeen zijn koningschap doet eindigen. Noorwegen is vanaf nu een zelfstandig koninkrijk.
14 september » In Amsterdam wordt de Albert Cuypstraat aangewezen als 'ventstraat'.
14 oktober » De Fédération Aéronautique Internationale (FAI), de internationale organisatie voor lucht- en ruimtevaart, wordt opgericht.
16 oktober » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Chiasso.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: F.G. van Zijderveld, "Stamboom Van Zijderveld", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-zijderveld/I1975.php : benaderd 6 augustus 2025), "Jacobus van der Ende (1905-)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.