27 mei » Opening nieuwe Koopmansbeurs van Amsterdam (Beurs van Berlage) door Koningin Wilhelmina
11 juni » De moord op koning Alexander Obrenović en koningin Draga Mašin van Servië maakt een einde aan de dynastie van het Huis Obrenović.
1 juli » Vertrek van de eerste Ronde van Frankrijk.
4 augustus » Kardinaal Giuseppe Sarto wordt gekozen tot Paus Pius X.
3 oktober » In Rotterdam worden de eerste twee droogdokken in gebruik genomen.
31 oktober » Eerste opvoering van Rose Bernd van Gerhart Hauptmann.
Trouwdag 24 december 1925
De temperatuur op 24 december 1925 lag tussen -0,5 °C en 3,8 °C en was gemiddeld 2,3 °C. Er was 4,7 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
3 januari » Benito Mussolini kondigt aan dat hij de dictator wordt van Italië.
3 maart » Benoeming van Angelo Roncalli tot apostolisch visitator in Bulgarije.
30 mei » Oprichting van de Ecuadoraanse voetbalbond ("Federación Ecuatoriana de Fútbol").
7 juli » Oprichting van de Belgische voetbalclub Koninklijke White Star Club Lauwe.
21 augustus » De Nederlandse voetbalclub FC Emmen wordt opgericht.
20 september » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Independiente Foot-Ball Club.
Dag van overlijden 27 mei 1995
De temperatuur op 27 mei 1995 lag tussen 11,7 °C en 20,7 °C en was gemiddeld 16,4 °C. Er was 4,3 uur zonneschijn (27%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
6 maart » De ING-bank neemt de Britse Barings Bank over.
1 mei » De Nederlandsche Bank trekt drie bankbiljetten in als geldig betaalmiddel: de twee groene van vijf gulden waarop Joost van den Vondel staat afgebeeld, en het oude rode biljet van 25 gulden met de beeltenis van Jan Pieterszoon Sweelinck.
10 mei » De regering van Japan aanvaardt een aanvullende begroting van 2,73 biljoen yen (ruim 50 miljard gulden) die de kwakkelende economie nieuwe impulsen moet geven.
18 mei » Grolsch versterkt zijn positie op de Poolse biermarkt door een overeenkomst aan te gaan met het Poolse Elbrewery Company voor de nationale distributie van Grolsch Premium Pilsner in het Oost-Europese land.
23 mei » De Duitse politie maakt met geweld een einde aan de gijzeling van een 35-jarige gevangenenbewaker uit Celle, bij Hannover.
7 juni » Het door Tutsi's gedomineerde regeringsleger van Burundi vermoordt bij de inval in enkele Hutu-wijken van de hoofdstad Bujumbura zeker veertig ongewapende Hutu's.
Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Maren.
Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Maren (onder)zoekt.
De publicatie Stamboom Van Willigen is opgesteld door Rob van Willigen (contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Rob van Willigen, "Stamboom Van Willigen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-willigen/I8144.php : benaderd 19 februari 2026), "Artje van Maren (1903-1995)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.