Stamboom Van Willigen » Bernardus Hendrikus Hoop (1862-????)

Persoonlijke gegevens Bernardus Hendrikus Hoop 


Gezin van Bernardus Hendrikus Hoop

(1) Hij is getrouwd met Cornelia van Wilgen.

Zij zijn getrouwd op 17 april 1885 te Aarlanderveen, hij was toen 23 jaar oud.

Scheidingsakte, aktenummer: reg.2;fol.35

Kind(eren):

  1. Dirk Hoop  1887-1887
  2. Dirk Hoop  1891-????
  3. Nn. Hoop  1895-1895

Het echtpaar is gescheiden 16 januari 1896 te Amsterdam.


(2) Hij is getrouwd met Dirkje Catharina Hendrika Eijgenhuijs.

Zij zijn getrouwd op 31 augustus 1898 te Amsterdam, hij was toen 36 jaar oud.

Aktenummer: reg.28;fol.36v

Tijdbalk Bernardus Hendrikus Hoop

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Bernardus Hendrikus Hoop

Bernardus Hendrikus Hoop
1862-????

(1) 1885
Dirk Hoop
1887-1887
Dirk Hoop
1891-????
Nn. Hoop
1895-1895
(2) 1898

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 31 augustus 1898 lag rond de 15,8 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 75%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1898: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 13 januari » De beroemde open brief J'accuse van Émile Zola tegen de president van de Franse republiek verschijnt in het dagblad L'Aurore.
    • 15 februari » Het slagschip Maine wordt tot zinken gebracht in de haven van Havana. Begin van de Spaans-Amerikaanse Oorlog
    • 14 juni » Thomas Edison dient een stapeltje octrooiaanvragen in voor de droogkast, de fonograaf en de mixer.
    • 7 september » Eedaflegging Koningin Wilhelmina
    • 25 oktober » Johanna ter Meulen en suikerraffinadeur Willem Spakler richten in Amsterdam de filantropische Woningmaatschappij Oud-Amsterdam NV op.
    • 10 december » In Parijs wordt een verdrag getekend waarmee officieel een einde komt aan de oorlog tussen Spanje en de Verenigde Staten.

Over de familienaam Hoop

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Hoop.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Hoop.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Hoop (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Van Willigen is opgesteld door Rob van Willigen (contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Rob van Willigen, "Stamboom Van Willigen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-willigen/I5583.php : benaderd 11 januari 2026), "Bernardus Hendrikus Hoop (1862-????)".