Dirk Loef van Horne was een edelman uit het Huis Horne.
Hij werd geboren rond 1338 als zoon van Willem IV van Horne, heer van Horn, Altena, Loon op Zand en Gaasbeek. Zijn moeder, Elisabeth van Kleef-Hülchrath, was de tweede vrouw van zijn vader. Dirk overleed omstreeks 1402. Hij was heer van onder meer het Noord-Franse Baucigny.
Omstreeks 1350 trouwde hij met Isabella van Montigny, en omstreeks 1360 werd hun zoon Arnold van Horne geboren.
Dirk Loef is vooral bekend als opdrachtgever voor de bouw van Slot Loevestein. Hij gebruikte Loevestein als woonhuis, van waaruit hij rooftochten kon houden en illegale tol kon heffen. Het slot werd gebouwd op een eilandje in het gebied van de samenvloeiing van Waal en Maas. De naam van dit eilandje was Militis Insula Artusii, ofwel: ‘Eiland van ridder Arthus’.
Dirk Loef was zeer gewelddadig, hij gedroeg zich soms als een roofridder. Hij vestigde zijn gezag over het Land van Altena met militair geweld. Hij had daardoor ridders nodig, die goed konden vechten. Zij moesten dus regelmatig trainen, om zich goed voor te bereiden voor de rooftochten en veldslagen.
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Dirk van Horne en Altena | ||||||||||
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.