Stamboom fam. van Wijk » Jan VII van Renesse (1412-1492)

Persoonlijke gegevens Jan VII van Renesse 

  • Hij is geboren in het jaar 1412 in Utrecht.
    Jan was Ridder, was met Reinoud van Brederode en den Burggraaf van Montfoort, bemiddelaer tuschen Hertog Philips van Bourgondien, en Gijsbrecht van Brederode gekoren Bisschop van Utrecht, onder voorwaerde, dat de Bisschop alle sijne gerechtigheit sou overgeven aen David, Bastaerd van Bourgondien, alleen het jaerlijk pensioen daer van behoudende: Hy stierf in 't jaer 1492 Begraven by sijne voorouders in de Renesse Capelle; had ten wijve dÉrfdochter van Balthasar van Buren, Heer van Wulven, daer na Margriete, dochter van Gerrit, Heer van Culemborg, en van N.Taets van Amerongen; en wan by de eerste: 1 zoon. By de tweede 3 zonen.

    https://www.dorpscanon.nl/lemma/kasteel-wulven-891
  • Hij is overleden op 20 februari 1492 in Utrecht Minderbroeders, hij was toen 80 jaar oud.
  • Een kind van Jan VI van Renesse en Elisabeth van Zuylen van Nijevelt
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 24 januari 2022.

Gezin van Jan VII van Renesse

(1) Hij is getrouwd met Lutgarda (Lutgaert) van Buren.

Zij zijn getrouwd in het jaar 1440, hij was toen 28 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Jan van Renesse  1440-????
  2. Matelia van Renesse  1441-????
  3. Maria van Renesse  1443-????


(2) Hij is getrouwd met Margaretha van Culemborgh.

Zij zijn getrouwd in het jaar 1465 te Renswoude, hij was toen 53 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Jan van Renesse  1475-1540
  2. Gerard van Renesse  1477-????


Notities over Jan VII van Renesse

Functie: Burgemeester van Utrecht.
Functie: Schout van Utrecht.
Functie van 1440 tot 1459: Maarschalk van Oversticht.
Eigendom: Heer van Wulven, in de Ridderschap van Utrecht.

Jan was Ridder, was met Reinoud van Brederode en den Burggraaf van Montfoort, bemiddelaer tuschen Hertog Philips van Bourgondien, en Gijsbrecht van Brederode gekoren Bisschop van Utrecht, onder voorwaerde, dat de Bisschop alle sijne gerechtigheit sou overgeven aen David, Bastaerd van Bourgondien, alleen het jaerlijk pensioen daer van behoudende: Hy stierf in 't jaer 1492 Begraven by sijne voorouders in de Renesse Capelle; had ten wijve dÉrfdochter van Balthasar van Buren, Heer van Wulven, daer na Margriete, dochter van Gerrit, Heer van Culemborg, en van N.Taets van Amerongen; en wan by de eerste: 1 zoon. By de tweede 3 zonen.

Heer van Wulven; op 1 aug. 1438 beleend met 20 gemeten en 60 roeden tienden te Baarland en Hoedekenskerke (geerfd van zijn vader).
Ridder; heer van Rijnouwen, Lichtenberg, Hellenburg, Bakendorp, etc. Hij was een broer van Frederik I van Renesse van Rijnouwen en Johan van Renesse en werd samen met van Renesse van Gaasbeek in 1449 gevangen gehouden door Bisschop Rudolf en verbannen uit Utrecht met o.m. Frederik van Renesse, heer van Rijnauwen, zijn oudere broer.
Hij zegelde in 1436 en 1439 met de Ridderschap van Utrecht. Hij was Maarschalk van het Oversticht (1440, 1459); schepen en burgemeester van Utrecht 1459, 1460; schout van Utrecht 1477; gezant van Hertog Philips in 1456; in de Raad van Justitie van bisschop David van Bourgondie 1474-1479. Zegelde met de Ridderschap in 1478; in 1481 vluchtte hij vanwege onlusten de Utrecht uit.
Maarschalk van het Oversticht 1440, 1459; schepen en burgemeester van Utrecht 1459, 1460, schout van Utrecht 1477, gezant van Hertog Philips in 1456, in de Raad van Justitie van bisschop David van Bourgondi. 1474-1479. Overleden op 20-02-1492, begraven te Utrecht in de kerk der Minrebroeders. Zegelde in 1436 en 1439 met de Ridderschap van Utrecht. Werd in 1449 verbannen uit Utrecht met o.m. Frederik van Renesse, heer van Rijnauwen, zijn oudere broer.
Johan van Renesse, heren Jans sone van Renesse van Rijnouwen, ridders. Deze Jan van Renesse van Wulven met Frederik van Renesse van Rijnouwen sijn oudere broeder werden anno 1449 met de here van Gaesbeeck van Bischop Rodolph gevangen ende sij beijden gaven o.. die tijdt over aan Jan van Renesse ende Jan van Renesse van Zulen ende dese weder aan Steven van Zuijlen van Nijvelt verscheijdene leengoederen."
"Hij had anno 1441 te wijve Jofr Ludgard dr van Balthazar van Buren, als wanneer sij als leenvolger haers grootvaders Herman van Wulven verlijdt wordt met het huijs te Wulven. Waeromme hij oock anno 1477 genoemt wordt Jan van Renesse van Wulven de oude. Sijn voorhuijsvrouw jong gestorven sijnde troude tot sijn nawijff Joffr. Margaretha dr. van Gerrit van Culemborch." (Booth)

{geni:occupation} Cavalheiro(Ridder). Senhor(Lorde) de Wulven (1438) Senhor de Rijnouwen, Lichtenberg, Hellenburg, Bakendorp e etc...
{geni:about_me} NOTE:Heer van Wulven; op 1 aug. 1438 beleend met 20 gemeten en 60 roeden tienden te Baarland en Hoedekenskerke (geërfd van zijn vader).

Ridder; heer van Rijnouwen, Lichtenberg, Hellenburg, Bakendorp, etc. Hij was een broer van Frederik I van Renesse van Rijnouwen en Johan van Renesse en werd samen met van Renesse van Gaasbeek in 1449 gevangen gehouden door Bisschop Rudolf en verbannen uit Utrecht met o.m. Frederik van Renesse, heer van Rijnauwen, zijn oudere broer.

Jan VII, heer Janszoon van Renesse zegelde in 1436 en 1439 met de Ridderschap van Utrecht. Hij was Maarschalk van het Oversticht (1440, 1459); schepen en burgemeester van Utrecht 1459, 1460; schout van Utrecht 1477; gezant van Hertog Philips in 1456; in de Raad van Justitie van bisschop David van Bourgondië 1474-1479. Zegelde met de Ridderschap in 1478; in 1481 vluchtte de stad uit.
Jan VII Renesse van Wulven, geboren omstreeks 1412 in Utrecht (Utr-NLD). Jan is overleden op 20-02-1492, ongeveer 80 jaar oud. Hij is begraven te Kerk van de Minderbroeders - Utrecht (Utr-Nld). Notitie bij Jan: Heer van Wulven; op 1 aug. 1438 beleend met 20 gemeten en 60 roeden tienden te Baarland en Hoedekenskerke (geërfd van zijn vader). Ridder; heer van Rijnouwen, Lichtenberg, Hellenburg, Bakendorp, etc. Hij was een broer van Frederik I van Renesse van Rijnouwen en Johan van Renesse en werd samen met van Renesse van Gaasbeek in 1449 gevangen gehouden door Bisschop Rudolf en verbannen uit Utrecht met o.m. Frederik van Renesse, heer van Rijnauwen, zijn oudere broer. Jan VII, heer Janszoon van Renesse zegelde in 1436 en 1439 met de Ridderschap van Utrecht. Hij was Maarschalk van het Oversticht (1440, 1459); schepen en burgemeester van Utrecht 1459, 1460; schout van Utrecht 1477; gezant van Hertog Philips in 1456; in de Raad van Justitie van bisschop David van Bourgondië 1474-1479. Zegelde met de Ridderschap in 1478; in 1481 vluchtte de stad uit. Hij trouwde, ongeveer 29 jaar oud, omstreeks 1441 met de ongeveer 21-jarige 454603 Luitgarda van Buren, geboren omstreeks 1420 in Bunnik (Utr-NLD). Luitgarda is overleden in 06-1451, ongeveer 31 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan VII van Renesse?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan VII van Renesse

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • Graaf Maximiliaan (Oostenrijks Huis) was van 1482 tot 1494 vorst van Nederland (ook wel Graafschap Holland genoemd)
  • In het jaar 1492: Bron: Wikipedia
    • 30 maart » Ferdinand en Isabella tekenen een decreet dat alle joden uit Spanje verbant, tenzij ze zich bekeren tot het katholicisme.
    • 3 augustus » Columbus vertrekt met drie schepen om Indië te vinden langs de westelijke route.
    • 12 oktober » Columbus "ontdekt" Amerika: hij denkt een andere zeeweg naar Indië gevonden te hebben. De bewoners van het nieuw ontdekte land noemt hij 'Indianos'.
    • 27 oktober » Columbus ontdekt Cuba.
    • 28 oktober » Christoffel Columbus komt aan op het eiland Cuba.
    • 5 december » Christoffel Columbus ontdekt het eiland Hispaniola.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Renesse


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Bert van Wijk, "Stamboom fam. van Wijk", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-wijk/I290.php : benaderd 2 januari 2026), "Jan VII van Renesse (1412-1492)".