Stamboom fam. van Wijk » Jacob Gerritsen van Rennes (1718-1773)

Persoonlijke gegevens Jacob Gerritsen van Rennes 


Gezin van Jacob Gerritsen van Rennes

(1) Hij is getrouwd met Francina Krol.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):

  1. Hendrina van Rennes  1748-1782
  2. Hendrik van Rennes  1748-1817 
  3. Maria van Rennes  1752-1795
  4. Gerritje van Rennes  1754-1823


(2) Hij is getrouwd met Geertrui Elisabeth Schaets.

Zij zijn getrouwd op 26 februari 1763 te Wageningen, hij was toen 45 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Petrus van Rennes  1765-????
  2. Fransina van Rennes  1773-????


Notities over Jacob Gerritsen van Rennes

XX.11 Jacob Gerritsen van RENNES, gedoopt (Geref.) op 20-03-1718 te Ede, overleden op 28-03-1773 te Renkum op 55-jarige leeftijd, begraven op 01-04-1773 te Renkum, zoon van Gerrit Jacobsz van RENESSE (zie XIX.8) en Hendrina PELT(s), winkelierster in kruidenierswaren, garen, band, borden en tabak.

Gehuwd voor de kerk (1) op 24-jarige leeftijd op 26-06-1742 te Renkum (Geref.) met Francina KROL, 21 jaar oud, gedoopt (Geref.) op 10-05-1721 te Renkum, overleden voor 1763, dochter van Hendrik KROL en Maria HENDRIKS.

Gehuwd voor de kerk (2) op 44-jarige leeftijd op 02-02-1763 te Wageningen (Geref.) met Geertruit Elisabeth SCHAETS, 32 jaar oud, gedoopt op 26-12-1730 te Wageningen, overleden op 22-09-1792 te Renkum op 61-jarige leeftijd.

Uit het eerste huwelijk:

1. Hendrik (zie XXI.12).

2. Hendrina, gedoopt (Geref.) op 25-05-1748 te Renkum, overleden voor 1783.

Gehuwd voor de kerk op 31-jarige leeftijd op 11-05-1780 te Wageningen (Geref.) met Johannes MEIER, geboren circa 1746 te Renkum.

3. Maria (zie XXI.17).

4. Gerritje (zie XXI.19).

5. Gerrit Jacob, gedoopt (Geref.) op 07-11-1756 te Renkum.

Uit het tweede huwelijk:

6. Petronella Fransina, gedoopt op 18-12-1763 te Renkum (getuige(n): int).

7. Petrus, gedoopt op 05-05-1765 te Renkum, overleden op 16-02-1795 te Renkum op 29-jarige leeftijd.

8. Maria Fransina, gedoopt op 12-04-1767 te Renkum, overleden op 11-08-1798 te op Papendal op 31-jarige leeftijd.

9. Gerrit Jacob, gedoopt op 24-09-1769 te Renkum.

10. Fransina, gedoopt op 22-02-1773 te Renkum.

Gehuwd met Arie voor de HAKE.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacob Gerritsen van Rennes?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jacob Gerritsen van Rennes

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jacob Gerritsen van Rennes


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. https://www.genealogieonline.nl/hendriksen-stamboom/I509052.php

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 20 maart 1718 lag rond de 8,0 °C. Bron: KNMI
    • Van 1702 tot 1747 kende Nederland (ookwel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden) zijn Tweede Stadhouderloze Tijdperk.
    • In het jaar 1718: Bron: Wikipedia
      • 14 februari » Willem Hendrik I van Nassau-Usingen wordt opgevolgd door zijn zoons Karel en Willem Hendrik II.
      • 25 augustus » Stichting van New Orleans door Franse immigranten.
      • 30 november » Koning Karel XII van Zweden overlijdt door inslag van een projectiel tijdens de inspectie van een loopgraaf nabij fort Fredriksten, tijdens zijn offensief tegen Noorwegen.
      • 17 december » Het Verenigd Koninkrijk verklaart Spanje de Oorlog van het Viervoudig Verbond.
    • De temperatuur op 28 maart 1773 lag rond de 3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Typering van het weer: betrokken helder. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1773: Bron: Wikipedia
      • 17 januari » Het motet Exultate, jubilate van Wolfgang Amadeus Mozart wordt in Milaan voor het eerst opgevoerd, door de castraat Rauzzini.
      • 17 januari » James Cook bereikt als eerste de Zuidpoolcirkel.
      • 26 april » Paus Clemens XIV creëert twee nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse curieprelaat Giovanni Angelo Braschi.
      • 21 juli » Opheffing van de Jezuïetenorde door paus Clemens XIV.
      • 27 november » Het VOC-schip Vrouwe Elisabeth Dorothea vergaat nabij Callantsoog. Slechts 6 van de 145 man weten deze ramp te overleven.
      • 16 december » De Boston Tea Party was een van de gebeurtenissen die leidden tot de Amerikaanse Revolutie. De Tea Party-beweging ontleent aan deze gebeurtenis haar naam.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van Rennes


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Bert van Wijk, "Stamboom fam. van Wijk", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-wijk/I274.php : benaderd 3 januari 2026), "Jacob Gerritsen van Rennes (1718-1773)".