BS Geboorte met Francina Van Well
- (Huwelijk) op 18 september 1889 in Rotterdam, Zuid Holland, Nederland.
BS Huwelijk met Francina van Wel
- Bruidegom:
- Christiaan Wiebe
- Geboorteplaats:
- Balgoij
- (Huwelijk) op 15 juli 1869 in Wamel, Gelderland, Nederland.
BS Huwelijk met Francina van Well
- Bruidegom:
- Antonie Pols
- Beroep:
- Schipper
- Bruid
- Zij is overleden op 15 mei 1904 in Rotterdam, Zuid Holland, Nederland, zij was toen 59 jaar oud.
BS Overlijden met Francina van Wel
- Overledene:
- Francina van Well
- Geboorteplaats:
- Leeuwen, gemeente Wamel
- Een kind van Willem van Wel en Petronella Sterkenburg
Gezin van Francina van Well
(1) Zij is getrouwd met Christiaan Wiebe.
Zij zijn getrouwd op 18 september 1889 te Rotterdam, Zuid Holland, Nederland, zij was toen 44 jaar oud.
(2) Zij is getrouwd met Antonie Pols.
Zij zijn getrouwd op 15 juli 1869 te Wamel, Gelderland, Nederland, zij was toen 24 jaar oud.
Tijdbalk Francina van Well
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen:grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Voorouders (en nakomelingen) van Francina van Well
Francina van Well
1845-1904 (1) 1889Christiaan Wiebe
1849-1937 (2) 1869Antonie Pols
1835-1888
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.
Aanknopingspunten in andere publicaties
Deze persoon komt ook voor in de publicatie:
- Stamboom Dormolen, één auteur heeft bevestigd dat het om dezelfde persoon gaat
Historische gebeurtenissen
Geboortedag 19 februari 1845
- De temperatuur op 19 februari 1845 lag rond de -6,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
- De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
- In het jaar 1845: Bron: Wikipedia
- Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
- 4 maart » James Knox Polk wordt beëdigd als 11e president van de Verenigde Staten
- 17 maart » De Engelse uitvinder Stephen Perry patenteert het elastiek.
- 17 juni » In 's-Hertogenbosch verschijnt het eerste nummer van het dagblad De Tijd, dat toen driemaal per week uitkwam.
- 10 september » Opening Beurs van Zocher in Amsterdam door koning Willem II.
- 19 oktober » Wereldpremière van de opera Tannhäuser van Richard Wagner in het Hoftheater in Dresden.
- 5 december » Aaron Allen vraagt octrooi aan op de klapstoel.
Trouwdag 15 juli 1869
- De temperatuur op 15 juli 1869 lag rond de 16,1 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 91%. Bron: KNMI
- Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
- Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
- In het jaar 1869: Bron: Wikipedia
- Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
- 4 maart » Ulysses S. Grant wordt beëdigd als 18e president van de Verenigde Staten
- 6 maart » Dmitri Mendelejev presenteert het periodiek systeem.
- 6 april » Eerste octrooi op een plastic: celluloid.
- 10 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Religieuzen van Sint Vincentius a Paolo door paus Pius IX.
- 17 november » In Egypte wordt het Suezkanaal geopend.
- 28 december » William Semple verkrijgt octrooi op kauwgom.
Dag van overlijden 15 mei 1904
- De temperatuur op 15 mei 1904 lag tussen 6,0 °C en 17,6 °C en was gemiddeld 12,3 °C. Er was 11,9 uur zonneschijn (76%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
- Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
- Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
- In het jaar 1904: Bron: Wikipedia
- Nederland had zo'n 5,4 miljoen inwoners.
- 7 februari » Een groot deel van de Amerikaanse stad Baltimore brandt af.
- 3 maart » Keizer Wilhelm II van Duitsland wordt de eerste persoon die een politieke opname maakt met behulp van Thomas Edisons cilinder.
- 18 april » In Parijs verschijnt het socialistische dagblad L'Humanité voor het eerst.
- 15 juni » Het stoomschip de General Slocum vat vlam in de haven van New York. Meer dan 1000 personen, voornamelijk vrouwen en kinderen uit de wijk Little Germany, laten het leven.
- 8 oktober » Een zware storm raast langs de Nederlandse kust. Verscheidene vissersvaartuigen zinken. Alleen uit Urk al komen 14 vissers om het leven.
- 6 november » In de haven van Moerdijk zinkt een houten aak nadat het schip lek is gestoten, 5 opvarenden verdrinken.
Dezelfde geboorte/sterftedag
- 1834 » Herman Snellen, Nederlands oogarts en hoogleraar oogheelkunde († 1908)
- 1843 » Théophile Seyrig, Belgisch ingenieur († 1923)
- 1849 » Giovanni Passannante, Italiaans anarchist († 1910)
- 1850 » Ernst Bernheim, Duits mediëvist († 1942)
- 1852 » Johann Wilhelm Spengel, Duits bioloog († 1921)
- 1858 » Charles Eastman (Ohiyesa), Sioux auteur († 1939)
- 1873 » Alexander Johan I (53), Roemeens vorst
- 1886 » Emily Dickinson (55), Amerikaans dichteres
- 1920 » Giulio Boschi (82), Italiaans kardinaal-aartsbisschop van Ferrara
- 1932 » Paul Baum (72), Duits kunstschilder
- 1935 » Kazimir Malevitsj (57), Oekraïens kunstschilder
- 1940 » Menno ter Braak (38), Nederlands schrijver, essayist en criticus
Over de familienaam Van Well
- Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Well.
- Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Well.
- Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Well (onder)zoekt.