Stamboom Van Wees » Petronella Bos (Bosch) (-1875)

Persoonlijke gegevens Petronella Bos (Bosch) 

  • Zij is geboren.
  • Ze werd gedoopt.
  • Zij is gedoopt.
  • Feiten:
    • (Opmerking) .
      Naam ook Ras of Pieternelletje Bos
    • (Opmerking) .
      Op de overl.akte staat haar geboortedatum als 05-07-1786 in Rijpwetering vermeld. Dit is echter de doopdatum van de 1e vrouw van Cornelis te weten Pieternel de Jong.
  • Zij is overleden op 18 juni 1875 in Monster.Bron 1
  • Registratie van overlijden op 19 juni 1875.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 22 september 2013.

Gezin van Petronella Bos (Bosch)

Zij is getrouwd met Cornelis Langerak.

Zij zijn getrouwd rond 1814.Bron 2


Kind(eren):

  1. Cornelis Langerak  1815-1898
  2. Johannes Langerak  1816-1906 
  3. Quirinus Langerak  1818-1879 
  4. Neeltje Langerak  1820-1829
  5. Petronella Langerak  1822-????
  6. Arie Langerak  1825-????
  7. Jakoba Langerak  1827-1827
  8. Geertruida Langerak  1829-1906 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Petronella Bos (Bosch)?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Petronella Bos (Bosch)

Petronella Bos (Bosch)
-1875

± 1814
Arie Langerak
1825-????

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Monster, overl. 1875, akte 47
  2. Eerst bekende kind geboren in januari 1815

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 18 juni 1875 lag rond de 18,3 °C. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 56%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1875: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 15 maart » Paus Pius IX creëert elf nieuwe kardinalen, onder wie de Poolse oud-nuntius in België Mieczyslaw Ledóchowski en de Belgische aartsbisschop van Mechelen Victor Augustus Dechamps.
    • 30 april » Inwijding van Begraafplaats Sint Barbara in Utrecht.
    • 20 mei » De Meterconventie wordt getekend.
    • 8 september » Oprichting van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door de Duitse priester Arnold Janssen.
    • 23 september » William Bonney ("Billy the Kid") wordt voor de eerste keer gearresteerd.
    • 13 oktober » In Deventer wordt de sportclub Utile Dulci opgericht, tegenwoordig de oudste nog bestaande veldsportvereniging van Nederland.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Bos (Bosch)


De publicatie Stamboom Van Wees is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Ruud van Wees, "Stamboom Van Wees", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-wees/I4692.php : benaderd 13 januari 2026), "Petronella Bos (Bosch) (-1875)".