Stamboom van Vreeswijk » Bartjen van Buurik (± 1746-1820)

Persoonlijke gegevens Bartjen van Buurik 

Bron 1

Gezin van Bartjen van Buurik

Zij is getrouwd met Jan Willem Hoevers.

Zij zijn getrouwd op 16 april 1784 te Brummen.Bron 2

Geneanet-stamboom timpi95 (https://gw.geneanet.org/timpi95?n=hoevers&p=jan&oc=0)

Kind(eren):

  1. Knelis Hoevers  1785-????
  2. Elsken Hoevers  1786-????
  3. Willemken Hoevers  1789-????
  4. Jan Hoevers  1793-1847 


Notities over Bartjen van Buurik

Geneanet-stamboom timpi95 (https://gw.geneanet.org/timpi95?n=hoevers&p=jan&oc=0)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Bartjen van Buurik?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Bartjen van Buurik

Bartjen van Buurik
± 1746-1820

1784

Jan Willem Hoevers
± 1740-1805

Jan Hoevers
1793-1847

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Geneanet-stamboom fhatermaat1 (https://gw.geneanet.org/fhatermaat1?n=hoevers+hovers+hoeve&p=jan+willem&oc=0) ; Geneanet-stamboom timpi95 (https://gw.geneanet.org/timpi95?n=van+buurik&p=bartjen&oc=0)
  2. Geneanet-stamboom timpi95 (https://gw.geneanet.org/timpi95?n=hoevers&p=jan+willem&oc=0) ; Geneanet-stamboom fhatermaat1 (https://gw.geneanet.org/fhatermaat1?n=hoevers+hovers+hoeve&p=jan+willem&oc=0) ; Geneanet-stamboom timpi95 (https://gw.geneanet.org/timpi95?n=van+buurik&p=bartjen&oc=0)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 16 april 1784 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1784: Bron: Wikipedia
    • 19 maart » De Waal breekt op twee plaatsen door de dijk bij Haalderen. Het dorp wordt bijna geheel verwoest. Circa vijftien mensen verdrinken.
    • 15 september » Vincenzo Lunardi laat de eerste waterstofballon op.
    • 26 november » Oprichting van de rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Verenigde Staten van Amerika.
  • De temperatuur op 19 maart 1820 lag rond de 3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1820: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » Staatsgreep in Spanje door generaal Rafael del Riego.
    • 11 januari » In Frankrijk wordt het eerste roestvrij staal geproduceerd.
    • 30 januari » Edward Bransfield ontdekt Antarctica.
    • 14 maart » Victor Emanuel II van Italië, koning van Italië († 1878)
    • 15 maart » Het noordoostelijke deel van de Amerikaanse staat Massachusetts wordt afgesplitst, en vormt de staat Maine.
    • 11 mei » Tewaterlating van de HMS Beagle.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Buurik


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Dirk van Vreeswijk, "Stamboom van Vreeswijk", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-vreeswijk/I7519.php : benaderd 11 januari 2026), "Bartjen van Buurik (± 1746-1820)".