Stamboom van Vreeswijk » Cornelis Kerstyaensz (± 1455-1515)

Persoonlijke gegevens Cornelis Kerstyaensz 

Bron 1
  • Hij is geboren rond 1455 in Kapelle.Bron 2
  • Hij is overleden op 7 februari 1515 in Kapelle.Bron 3

Gezin van Cornelis Kerstyaensz

Hij is getrouwd met Jacomijna Bogaerts.Bron 4

Zij zijn getrouwd in het jaar 1475 te Kapelle.Bron 5


Kind(eren):

  1. Claes Cornelisz Kerstange  ± 1476-1553 


Notities over Cornelis Kerstyaensz

Korstanje < Claes Cornelisz Kerstaenge; zoon van Cornelis Kerstyaensz (Kapelle ca. 1455-1515). De eerste gegevens van het geslacht Korstanje dateren uit het midden van de vijftiende eeuw, toen stamvader Kerstayensin Kapelle in Zuid-Beveland werd gedoopt. Zijn achternaam evolueerde via Karstaenge, Corstanje, Kerstange, enz. in Korstanje. De naam werd alin het begin van de 16e eeuw gebruikt

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis Kerstyaensz?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelis Kerstyaensz

Cornelis Kerstyaensz
± 1455-1515

1475

Jacomijna Bogaerts
± 1455-????


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Geneanet-stamboom korstanje1958 (https://gw.geneanet.org/korstanje1958?n=kerstaenge&p=claes+cornelisz&oc=3)
  2. Geneanet-stamboom korstanje1958 (https://gw.geneanet.org/korstanje1958?n=kerstyaensz&p=cornelis&oc=5)
  3. Geneanet-stamboom korstanje1958 (https://gw.geneanet.org/korstanje1958?n=kerstyaensz&p=cornelis&oc=5)
  4. Geneanet-stamboom korstanje1958 (https://gw.geneanet.org/korstanje1958?n=kerstaenge&p=claes+cornelisz&oc=3)
  5. Geneanet-stamboom korstanje1958 (https://gw.geneanet.org/korstanje1958?n=kerstyaensz&p=cornelis&oc=5)

Historische gebeurtenissen

  • Graaf Maximiliaan (Oostenrijks Huis) was van 1506 tot 1515 vorst van Nederland (ook wel Graafschap Holland genoemd)
  • Graaf Karel II (Oostenrijks Huis) was van 1515 tot 1555 vorst van Nederland (ook wel Graafschap Holland genoemd)
  • In het jaar 1515: Bron: Wikipedia
    • 10 september » Paus Leo X creëert één nieuwe kardinaal, de Engelse aartsbisschop van York Thomas Wolsey.
    • 14 september » Na de Slag bij Marignano verklaren de Zwitsers zich neutraal.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Kerstyaensz


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Dirk van Vreeswijk, "Stamboom van Vreeswijk", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-vreeswijk/I11586.php : benaderd 13 januari 2026), "Cornelis Kerstyaensz (± 1455-1515)".