Stamboom Van Tuil, Heij, Klavers, Heinen e.v.a. » Hendrik Jan Wesselink (1878-1921)

Persoonlijke gegevens Hendrik Jan Wesselink 


Gezin van Hendrik Jan Wesselink

(1) Hij is getrouwd met Cornelia van Asselt.

Zij zijn getrouwd op 8 september 1921 te Scherpenzeel, hij was toen 42 jaar oud.

Huwelijkscontract gesloten.

Toegangnr: 0207 Inventarisnr: 9127 Gemeente: Scherpenzeel S

(2) Hij is getrouwd met Geertje Mol.

Zij zijn getrouwd op 30 oktober 1901 te Rhenen, hij was toen 23 jaar oud.

Het echtpaar is op 7 september 1920 gescheiden.


Notities over Hendrik Jan Wesselink

Hij vertrok anderhalve maand na zijn huwelijk met Cornelia van Asselt naar Heerlen om een huis uit te zoeken. Want hij werkte in de mijnen. Toen kwam hij daar onder een tram en overleed.
Voor hij wegging, had zijn vrouw het bovenste knoopje van zijn overhemd aangenaaid (buiten op straat, achter het huis).
Een buurvrouw -mw. De Koning- merkte daarbij op: "Wie naait aan het vel, die gaat het niet wel." (Ze had voorspellende gaven)

Toegangnr:«tab»0207
Inventarisnr:«tab»9127
Gemeente:«tab»Scherpenzeel
Soort akte:«tab»«b»Huwelijksakte«/b»
Aktenummer:«tab»14
Datum:«tab»08-09-1921
Bruidegom:«tab»Hendrik Jan Wesselink
Leeftijd bruidegom:«tab»42
Geboorteplaats bruidegom:«tab»Hummelo en Keppel
Bruid:«tab»Cornelia van Asselt
Leeftijd bruid:«tab»38
Geboorteplaats bruid:«tab»Veenendaal
Vader bruidegom:«tab»Teunis Wesselink
Moeder bruidegom:«tab»Sientje Vlemingh
Vader bruid:«tab»Gerrit van Asselt
Moeder bruid:«tab»Geertrui Achterberg
Nadere informatie:«tab»beroep bg.: arbeider; beroep bruid: zonder beroep; beroep vader bg.: geen beroep vermeld; beroep moeder bg.: zonder beroep; beroep vader bd.: geen beroep vermeld; beroep moeder bd.: geen beroep vermeld; gescheiden echtgenoot van Geertje Mol; weduwe van Matthijs Heij

Toegangnr:«tab»12.038
Inventarisnr:«tab»125
Gemeente:«tab»Heerlen
Soort akte:«tab»«b»Overlijdensakte
«/b»Aktenummer:«tab»526
Aangiftedatum:«tab»27-10-1921
Overledene:«tab»Hendrik Jan Wesselink
Geslacht overledene:«tab»M
Overlijdensdatum overledene:«tab»23-10-1921
Leeftijd overledene:«tab»43
Overlijdensplaats overledene:«tab»Heerlen
Vader:«tab»Teunis Wesselink
Moeder:«tab»Sientje Vlemmingh
Partner:«tab»Geertje Mol
Relatie partner:«tab»1 gescheiden / 2 echtgenoot
Nadere informatie:«tab»2 echtgenoot Cornelia van Asselt

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik Jan Wesselink?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik Jan Wesselink

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik Jan Wesselink

Teunis Wesselink
± 1846-1881

Hendrik Jan Wesselink
1878-1921

(1) 1921
(2) 1901

Geertje Mol
1879-????


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 19 september 1878 lag rond de 14,5 °C. De winddruk was 16 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 60%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
    • In het jaar 1878: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 2 februari » Griekenland verklaart de oorlog aan Turkije.
      • 19 februari » Thomas Edison verkrijgt een octrooi op de fonograaf.
      • 3 maart » Bulgarije herneemt zijn onafhankelijkheid van het Ottomaanse Rijk.
      • 28 juni » Oprichting van de Priestercongregatie van het Heilig Hart van Jezus door de Franse priester Leo Dehon.
      • 2 juli » Eerste Varsity (roeien).
      • 7 september » William Booth verandert de naam van zijn Christian Mission in The Salvation Army. In Nederlands wordt dit het Leger des Heils genoemd.
    • De temperatuur op 30 oktober 1901 lag tussen 5,1 °C en 13,0 °C en was gemiddeld 8,8 °C. Er was 2,7 uur zonneschijn (28%). Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • In het jaar 1901: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
      • 28 januari » Scheepsramp SS Holland tijdens een zware storm op het hoofd van de Nieuwe Waterweg, 16 opvarenden verdrinken.
      • 17 februari » Oprichting van de Noorse voetbalclub Ranheim Fotball.
      • 25 februari » Oprichting van de United States Steel Corporation.
      • 28 april » Oprichting van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie.
      • 8 juli » Oprichting van de Peruviaanse voetbalclub Club Sportivo Cienciano.
      • 6 oktober » Oprichting van de Franse voetbalclub Amiens SC.
    • De temperatuur op 23 oktober 1921 lag tussen 4,0 °C en 12,9 °C en was gemiddeld 8,5 °C. Er was 4,3 mm neerslag. Er was 1,8 uur zonneschijn (18%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1921: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,9 miljoen inwoners.
      • 3 februari » In München vindt de eerste massabijeenkomst van de NSDAP plaats.
      • 14 maart » Lis Hartel, Deens amazone († 2009)
      • 18 maart » De tweede Vrede van Riga tussen Polen en de Sovjet-Unie. Ondanks de recente Poolse successen annexeert de Sovjet-Unie Oekraïne en Wit-Rusland. De regering van Oekraïne emigreert naar Frankrijk.
      • 5 mei » Het parfum Chanel Nº5 wordt gelanceerd.
      • 11 juli » Mongolië wordt onafhankelijk van China.
      • 19 september » Mohammed Abdelkrim El Khattabi roept de Confederale Republiek van de Stammen van de Rif uit.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Wesselink


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Frans van Tuil, "Stamboom Van Tuil, Heij, Klavers, Heinen e.v.a.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-tuil/I854.php : benaderd 28 januari 2026), "Hendrik Jan Wesselink (1878-1921)".