De temperatuur op 14 juli 1940 lag tussen 8,9 °C en 21,4 °C en was gemiddeld 14,9 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Er was 4,1 uur zonneschijn (25%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
21 april » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub AC Cesena.
20 mei » In Auschwitz wordt een concentratiekamp ingericht.
10 juli » Begin van de slag om Engeland.
31 augustus » Eerste uitgave van het opinieblad Vrij Nederland in een oplage van 1000 exemplaren.
5 november » In de Verenigde Staten wordt Franklin Delano Roosevelt voor de derde keer verkozen tot President van de Verenigde Staten.
23 november » Het eerste (illegale) nummer van De Waarheid verschijnt in een oplage van 6.000 exemplaren.
Dag van overlijden 4 december 1989
De temperatuur op 4 december 1989 lag tussen -5,0 °C en 4,3 °C en was gemiddeld 0,6 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 0,9 uur zonneschijn (11%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
23 januari » Irak laat als een "gebaar van goede wil" 255 zieke en gewonde Iraanse krijgsgevangenen vrij en zet hen op een vliegtuig naar Teheran.
25 februari » Christine Aaftink verbetert in Heerenveen het Nederlands schaatsrecord van Herma Meijer op de 500 meter (40,53 seconden) met een tijd van 40,34 seconden.
4 juni » De eerste vrije verkiezingen in een land achter het IJzeren Gordijn sinds de Tweede Wereldoorlog worden gehouden in Polen en gewonnen door Solidarność.
29 juli » De Cubaanse atleet Javier Sotomayor scherpt bij atletiekwedstrijden in San Juan zijn eigen wereldrecord hoogspringen met 1 centimeter aan tot 2,44 meter.
28 september » Prinses Marie-Christine van België huwt in de Verenigde Staten de Fransman Jean-Paul Gourgues.
14 oktober » Onder leiding van de Zaïrese president Mobutu Sese Seko begint in Monte Carlo een speciale onderhandelingsronde over de burgeroorlog in Angola, met vertegenwoordigers van de regering in Luanda, de verzetsgroep UNITA, de Verenigde Staten en Zuid-Afrika.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Frans van Tuil, "Stamboom Van Tuil, Heij, Klavers, Heinen e.v.a.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-tuil/I4644.php : benaderd 14 januari 2026), "Johannes Wiebes Ebeltjes (1940-1989)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.