Stamboom Van Tuil, Heij, Klavers, Heinen e.v.a. » Geurt Claasen (Cuijper) van Leeuwen (1672-< 1727)

Persoonlijke gegevens Geurt Claasen (Cuijper) van Leeuwen 


Gezin van Geurt Claasen (Cuijper) van Leeuwen

Hij is getrouwd met Cornelisje Goosens.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):



Notities over Geurt Claasen (Cuijper) van Leeuwen

ORA 0203, boek 835, dorp Barneveld, folio 51v.
Seeker huijs en hoff geleegen in den dorpe Barnevelt daar ten oosten Willem Willemsen, ten westen Cornelis Gertsen Cosijnsen naast gehuijst en gelandt sijn, toekomende Guert Claesen van Leeuwen en Cornelissien Goosses egteluijden.
Anno 1717 den 29 februari verkoft en getransporteert en overgegeven aen enden ten behoeve van de Heer Willem van Esvelt ontfanger des ampts Barnevelt en Jufr. Elisabet Heerman eghteluijden en erven voor een somma van een duijsent gln.
(geregistreert den 24 nov. 1717)
ORA 0203, boek 835, dorp Barneveld, folio 63, dd 16.06.1721.
Gerhardus van de Vliert cessionaris van Jacob van Bemmel peijnt op de gereede goederen actien en creditten van Guert Claasen Cuijper ende Cornelisjen Gooses eghteluijden, speciaal aan een huijs staand in den dorpe van Barbevelt door Voornoemde Guert Claasen en sijn vrouw bewoont wordende. Ten eijnde om daar aan ter verhaalen betaalinge van de summa van twee hondert gulden met intresse daar op verloopen volgens obligatie daar van sijnde.
ORA 0203, boek 835, dorp Barneveld, folio 71.
Seeker huijs hoff en hofsteede in de Catrijnestraat staande in den dorpe Barneveld sijnde vrij alidiael deijlbaar Thinsgoet daar aan de eene sijde Rutgerus Eijbergen en aan de andere kant Henderik Barghijs naast gehuijst sijn, toekomende Cornelisjen Goosens weduwe en boedelholder van Wijlen Guert Claasen van Leeuwen, soo veel noodig geassisteert met haar soon Thoon Guertsen. 1726 den 22 julij verkoft getransporteert en overgegeven aan ten erffelijken behoeven van Gijsbert Hendriksen Scherpekamp en Stefhanie van Haard eghteluijden en sulks voor de somma 600 guld gepasseert voor geerfden Gerhardus van Vliert, H. v. Heert, Jacob van Heert die de origeneele transport hebben geseegelt en geteekent op dato als booven.
(geregistreert op 23 julij 1726), zoon van Claas (Ottes) van LEEUWEN (Cuijper, de Kuijper, de Leeuw, etc.) (zie I) en Dirkie GEURTS .
Ondertrouwd op 18.03.1692 te Barneveld, gehuwd voor de kerk op 20-jarige leeftijd op 10.04.1692 te Ede met Cornelisje GOOSENS, geboren circa 1664 te Ede.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Geurt Claasen (Cuijper) van Leeuwen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Geurt Claasen (Cuijper) van Leeuwen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Geurt Claasen (Cuijper) van Leeuwen


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • Van 1650 tot 1672 kende Nederland (ookwel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden) zijn Eerste Stadhouderloze Tijdperk.
    • Stadhouder Prins Willem III (Huis van Oranje) was van 1672 tot 1702 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1672: Bron: Wikipedia
      • 6 april » Frankrijk valt de Nederlanden aan. Zie: rampjaar, Hollandse Oorlog.
      • 13 augustus » Christiaan Huygens observeert als eerste de zuidelijke poolkap van Mars.
      • 17 augustus » Groningen wordt ontzet. Deze gebeurtenis wordt vanaf 1700 herdacht op 28 augustus.
      • 20 augustus » Tijdens een volksoproer, opgezet door de Oranje partij van Willem III van Oranje, worden Johan de Witt en Cornelis de Witt opgehangen. Prins Willem III wordt stadhouder van Holland, Zeeland, Utrecht, Overijssel, Groningen en Westerwolde.
      • 28 augustus » Gronings Ontzet: Bisschop Bernhard von Galen geeft de belegering van Groningen op.
      • 11 september » Franse militairen blazen Kasteel Brakel op.

    Over de familienaam Van Leeuwen


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Frans van Tuil, "Stamboom Van Tuil, Heij, Klavers, Heinen e.v.a.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-tuil/I4370.php : benaderd 22 januari 2026), "Geurt Claasen (Cuijper) van Leeuwen (1672-< 1727)".