De temperatuur op 15 november 1914 lag tussen 0,1 °C en 4,9 °C en was gemiddeld 2,3 °C. Er was 5,8 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
28 maart » Benoeming van Laurentius Schrijnen tot bisschop van Roermond in Nederland.
29 mei » De RMS Empress of Ireland botst tegen het Noorse steenkoolvrachtschip Storstad, en zinkt binnen 14 minuten. Van de 1477 passagiers aan boord overleven slechts 465 passagiers de ramp.
23 juni » Mexicaanse Revolutie: Inname van Zacatecas door de rebellen van Pancho Villa.
30 juni » Gandhi wordt gearresteerd in zijn anti-apartheidsstrijd in Zuid-Afrika.
6 september » Eerste Wereldoorlog: Begin van de eerste slag bij de Marne.
9 oktober » In België valt Antwerpen in Duitse handen.
Trouwdag 13 mei 1937
De temperatuur op 13 mei 1937 lag tussen 8,0 °C en 15,7 °C en was gemiddeld 10,9 °C. Er was 0,8 mm neerslag gedurende 0,8 uur. Er was 1,5 uur zonneschijn (10%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
23 mei » In Guadalajara, Mexico, wordt de Nationaal Synarchistische Unie (UNS) opgericht.
28 mei » Het Britse kabinet van Neville Chamberlain treedt aan.
3 juni » De Engelse ex-koning Eduard VIII trouwt met zijn grote liefde Wallis Simpson. De verliefde koning mocht van de Engelse regering niet met haar trouwen omdat Wallis reeds gescheiden was en bovendien was zij Amerikaanse. De koning deed daarom eind 1936 afstand van de troon. Het echtpaar gaat vanaf dan verder leven als Hertog en Hertogin van Windsor in Frankrijk.
11 juli » De Nederlander J.K. Hoekstra vestigt het huidige Nederlandse record zweefvliegen (duurvlucht) door 24 uur en 3 minuten in de lucht te blijven.
14 juli » Oprichting Hockeyclub 's-Hertogenbosch.
29 november » Prins Bernhard botst te Diemen met 160 kilometer per uur op een vrachtwagen. Hij raakt zwaargewond.
Dag van overlijden 22 maart 2000
De temperatuur op 22 maart 2000 lag tussen -0,7 °C en 15,8 °C en was gemiddeld 7,2 °C. Er was 9,4 uur zonneschijn (77%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
29 januari » Schaatsster Andrea Nuyt scherpt in Calgary het Nederlands record van Marianne Timmer (38,47 seconden) aan en noteert een tijd van 38,15.
17 februari » Het besturingssysteem Windows 2000 van Microsoft verschijnt.
22 februari » In seksclub 'Esther' in Haarlem worden vier mensen vermoord, onder wie een lid en een kandidaat-lid van de Hells Angels; het blijkt om een criminele afrekening te gaan.
17 mei » Galatasaray wint de UEFA Cup. In de finale in Kopenhagen zegeviert de Turkse voetbalclub na strafschoppen (4-1) ten koste van het Engelse Arsenal.
1 juli » Ingebruikname van de Sontbrug, vaste verbinding tussen Denemarken en Zweden.
17 september » Zwemmer Pieter van den Hoogenband scherpt bij de Olympische Spelen in Sydney het wereldrecord op de 200 meter vrije slag aan tot 1.45,35. De mondiale toptijd was met 1.45,51 in handen van Ian Thorpe.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Ronald van 't Hoff, "Stamboom Van 't Hoff - Zondag - Bosch - de Zwaan - vd Kolk - Westhuis - Plomp", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-t-hoff/I18252.php : benaderd 25 januari 2026), "Rijk Smit (1914-2000)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.