De temperatuur op 2 augustus 1905 lag tussen 11,5 °C en 21,7 °C en was gemiddeld 16,4 °C. Er was 12,9 uur zonneschijn (83%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
25 januari » Begin van de Slag bij Sandepu in Mantsjoerije
12 februari » Het Zwitsers voetbalelftal speelt de eerste officiële interland uit zijn geschiedenis. In Parijs wordt met 1-0 verloren van Frankrijk .
24 februari » In Zwitserland wordt de Simplontunnel voltooid.
22 maart » Willem Einthoven neemt met zijn snaargalvanometer het eerste elektrocardiogram op.
3 mei » Oprichting van de Duitse voetbalclub DSC Arminia Bielefeld.
17 augustus » Kabinet-Kuyper treedt af en wordt opgevolgd door Kabinet-De Meester.
Trouwdag 21 juni 1940
De temperatuur op 21 juni 1940 lag tussen 8,5 °C en 19,3 °C en was gemiddeld 15,0 °C. Er was 4,6 uur zonneschijn (27%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
21 april » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub AC Cesena.
13 mei » Laatste kabinetsvergadering in Nederland voor het vertrek van de regering naar Engeland, in het Fort aan den Hoek van Holland.
14 juni » Het eerste officiële gevangenentransport, met ongeveer 720 Poolse politieke gevangenen uit Tarnów, komt aan bij het concentratiekamp Auschwitz.
11 september » Hitler schort het bevel tot de landing in Engeland drie dagen op; hij stelt ook op 14 en 17 september de beslissing uit.
13 november » Première van Walt Disneys film Fantasia.
18 november » Adolf Hitler en de Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken Galeazzo Ciano bespreken de rampzalig verlopen invasie van Griekenland door Benito Mussolini.
Dag van overlijden 23 september 1990
De temperatuur op 23 september 1990 lag tussen 9,0 °C en 16,9 °C en was gemiddeld 11,8 °C. Er was 1,6 mm neerslag gedurende 0,8 uur. Er was 2,7 uur zonneschijn (22%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
13 mei » In navolging van de mannenploeg behalen de Nederlandse hockeysters de wereldtitel. In Sydney verslaat het elftal van bondscoach Roelant Oltmans gastland Australië met 3-1.
1 juli » De economische en monetaire unie tussen de Bondsrepubliek Duitsland en de Duitse Democratische Republiek gaat van start. De laatste grenscontroles worden door de DDR opgeheven en de Oost-Duitse Mark wordt in de DDR vervangen door de Duitse mark.
5 juli » President Slobodan Milošević maakt een einde aan de autonomie van de Servische provincie Kosovo.
7 juli » "De Drie Tenoren" (Luciano Pavarotti, Plácido Domingo en José Carreras) geven in de ruïnes van de Thermen van Caracalla een concert dat via de televisie door zo'n 800 miljoen mensen gevolgd wordt.
8 juli » De mannenfinale op Wimbledon wordt gewonnen door de Zweed Stefan Edberg. Hij verslaat de Duitser Boris Becker in vijf sets: 6-2, 6-2, 3-6, 3-6, 6-4.
18 november » Golfoorlog – Saddam Hoessein geeft aan buitenlanders de toestemming om vanaf 25 december Irak te verlaten.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Ronald van 't Hoff, "Stamboom Van 't Hoff - Zondag - Bosch - de Zwaan - vd Kolk - Westhuis - Plomp", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-t-hoff/I15599.php : benaderd 25 februari 2026), "Aalt Fidder (1905-1990)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.