Stamboom Van Strien » Huibert van Van Strien (1817-1896)

Persoonlijke gegevens Huibert van Van Strien 

  • Hij is geboren op 13 juni 1817 in Zwaluwe.
    GemeenteHooge en Lage Zwaluwe
    Brontypeboek
    RegisternaamGeboorteregister 1817
    CodeHLZ_G_1817
    Periode register1817
    Aktenummer47
    Plaats geboorteHooge en Lage Zwaluwe
    Datum geboorte13-06-1817
    KindHuibert van Strien
    Kind geslachtm
    VaderJohannis van Strien
    MoederCornelia Broeders
  • Hij is overleden op 16 december 1896 in Klundert,NB,NLD, hij was toen 79 jaar oud.
  • De biologische ouders zijn Jan Janszn van Van Strien en Cornelia Petersdr. Broeders
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 23 april 2013.

Gezin van Huibert van Van Strien

Hij is getrouwd met Catharina Brouwers.

Zij zijn getrouwd op 24 juli 1846 te Made,NB,NLD, hij was toen 29 jaar oud.

BruidegomHuibert van Strien
Leeftijd29
GeboorteplaatsHooge en Lage zwaluwe
Vader bruidegomJohannes van Strien
Moeder bruidegomCornelia Broeders
BruidCatharina Brouwers
Leeftijd28
GeboorteplaatsMade en Drimmelen
Vader bruidJan Brouwers
Moeder bruidCornelia van der Westen
Soort registratiehuwelijksakte
Aktenummer9
PlaatsMade en Drimmelen
Datum huwelijk24-07-1846
Periode1846
DeelHuwelijksregister Made en Drimmelen 1846
Toegangsnr.50
Inv.nr.5021

Kind(eren):



Notities over Huibert van Van Strien

Gemeente Hooge en Lage Zwaluwe Brontype boek Registernaam Geboorteregister 1817 Code HLZ_G_1817 Periode register 1817 Aktenummer 47 Plaats geboorte Hooge en Lage Zwaluwe Datum geboorte 13-06-1817 Kind Huibert van Strien Kind geslacht m Vader Johannis van Strien Moeder Cornelia Broeders Gemeente Made en Drimmelen Brontype boek Registernaam Huwelijksregister 1846 Code MDDM_H_1846 Periode register 1846 Aktenummer 9 Plaats huwelijk Made en Drimmelen Datum huwelijk 24-07-1846 Bruidegom Huibert van Strien Bruidegom leeftijd 29 Bruidegom plaats geboorte Hooge en Lage Zwaluwe Vader bruidegom Johannes van Strien Moeder bruidegom Cornelia Broeders Bruid Catharina Brouwers Bruid leeftijd 28 Bruid plaats geboorte Made en Drimmelen Vader bruid Jan Brouwers Moeder bruid Cornelia van der Westen

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Huibert van Van Strien?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Huibert van Van Strien

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 13 juni 1817 lag rond de 16,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: half bewolkt regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1817: Bron: Wikipedia
    • 4 maart » James Monroe wordt beëdigd als 5e president van de Verenigde Staten.
    • 31 mei » De opera La gazza ladra van Gioacchino Rossini gaat in première in het Teatro alla Scala in Milaan.
    • 9 oktober » In België wordt de Universiteit Gent plechtig geopend.
    • 18 oktober » Ontdekking van het graf van Seti I door Giovanni Battista Belzoni.
    • 22 november » Oprichting van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Nederlands Guyana of Suriname.
    • 10 december » Mississippi wordt de 20 staat van de Verenigde Staten.
  • De temperatuur op 24 juli 1846 lag rond de 21,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1846: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 1 mei » Oprichting van het rooms-katholieke apostolisch vicariaat Japan
    • 17 mei » Adolphe Sax vraagt octrooi aan op de saxofoon.
    • 10 juni » Californië verklaart zich onafhankelijk van Mexico.
    • 16 juni » Kardinaal Giovanni Maria Mastai Ferretti wordt gekozen tot Paus Pius IX.
    • 21 juni » Kroning van Paus Pius IX in Rome.
    • 28 juni » In Frankrijk verwerft de Belg Adolphe Sax het patent op een zes jaar eerder door hem uitgevonden blaasinstrument: de saxofoon.
  • De temperatuur op 16 december 1896 lag rond de -0,6 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1896: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 23 januari » Wilhelm Röntgen maakt voor het eerst een foto via elektromagnetische stralingen van de hand van Albert von Kölliker.
    • 29 januari » Emile Grubbe past voor het eerst röntgenstraling toe bij de behandeling van borstkanker.
    • 1 maart » De Franse natuurkundige Antoine Henri Becquerel ontdekt het fenomeen radioactiviteit.
    • 15 april » Einde van de eerste moderne Olympische Spelen, zie Olympische Zomerspelen 1896.
    • 12 augustus » Voetbalclub Willem II wordt opgericht in Tilburg.
    • 25 december » John Sousa componeert "The Stars and Stripes Forever".


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Van Strien


De publicatie Stamboom Van Strien is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Leo van Strien, "Stamboom Van Strien", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-strien/I267.php : benaderd 17 februari 2026), "Huibert van Van Strien (1817-1896)".