Stamboom Rotteveel, vSprang, Maurits, Kemp » Maria Cornelia Agatha Romijn (1838-1844)

Persoonlijke gegevens Maria Cornelia Agatha Romijn 

  • Zij is geboren in het jaar 1838 in den Haag.
  • Zij is overleden op 27 april 1844 in den Haag, zij was toen 6 jaar oud.
  • Een kind van Cornelis Romijn en Agatha Rotteveel
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 26 november 2024.

Gezin van Maria Cornelia Agatha Romijn


Notities over Maria Cornelia Agatha Romijn

Haags Gemeentearchief te Den Haag, BS Overlijden
Ambtenaar van de burgerlijke stand van de gemeente 's-Gravenhage, 's-Gravenhage, archief 335-01, inventaris-num-mer 1235, 29-04-1844, Overlijdensakten Den Haag, aktenummer 648

https://hdl.handle.net/21.12124/BC9049C1D23E407FA5FEC8890E040F8B

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Cornelia Agatha Romijn?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria Cornelia Agatha Romijn

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Cornelia Agatha Romijn


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 27 april 1844 lag rond de 11,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1844: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
      • 27 februari » De Dominicaanse Republiek wordt onafhankelijk van Haïti.
      • 14 maart » Umberto I, koning van Italië († 1900)
      • 15 juni » Aan Charles Goodyear wordt een octrooi verleend voor het vulkaniseren van rubber.
      • 1 augustus » De Zoologischer Garten Berlin, de eerste Duitse dierentuin, wordt geopend.
      • 28 september » Kroonprins Oscar wordt tot koning Oscar I van Zweden gekroond.
      • 22 oktober » William Miller voorspelt dat de Wederkomst van Jezus op deze dag zou plaatsvinden. Toen de voorspelling niet uitkwam, leidde dit tot de "Great Disappointment" ("Grote Teleurstelling").
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Romijn

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Romijn.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Romijn.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Romijn (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Johan Rotteveel, "Stamboom Rotteveel, vSprang, Maurits, Kemp", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-sprang/I9746.php : benaderd 14 januari 2026), "Maria Cornelia Agatha Romijn (1838-1844)".