Stamboom Rotteveel, vSprang, Maurits, Kemp » Cornelis Rotteveel (1747-1831)

Persoonlijke gegevens Cornelis Rotteveel 

Bron 1

Gezin van Cornelis Rotteveel

(1) Hij is getrouwd met Machteld Roggeveen.

Zij zijn getrouwd op 26 juli 1772 te Wassenaarn.v.t.
huis 301 (bij ovl)
Wassenaar.

trouwboek Wassenaar 1/106. jongman geb. en wonende alhier,jongedochter
geboren Uithoorn. Gaarders Wassenaar1/78 "beide wonende alhier 3e
klasse f 12,Gaarders Wassenaar 5/73 jongman geb.en wnd
alhier,jongedochter geb. aan de Uithoorn onder 't Stigt van Utregt wnd
alhier voor beide f 12,- "gereformeerd" RA den Haag

RFN 166

Kind(eren):

  1. Jan Rotteveel  1778-1832


(2) Hij is getrouwd met Geertrui de Haas,.

Zij zijn op 13 april 1788 te den Haag in ondertrouw gegaan.

Zij zijn getrouwd op 27 april 1788 te Wassenaar.

huwelijk:trouwboek Wassenaar 1/110 ondertrouw 13-04-1788 den Haag, (GA
den Haag) Gaarder Wassenaar 6/5 11-4-1788, geref. Cornelis wedn van
Matje Roggeveen,wnd alh met Geertrui de Haas jongedochter wnd 's Hage.
Voor de bruidegom f3,(RA den Haag)

RFN 165

Notities over Cornelis Rotteveel

TO 22 JUL 1831
doop:nr 177 get:Cornelis van der Beek en Alida van der Beek. gedoopt
door ds. Hunnekemolen. (GA den Haag)
ovl:huw bijlage Salomon nr 7 18-6-1833 ovl acte 27 23-7-1831 Salomon Rotteveel timmermansknecht (57)
zoon en Jacob Ariszoon Wensveen, koopman (54) gebuur BS Wassenaar (RA
den Haag)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis Rotteveel?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Cornelis Rotteveel

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelis Rotteveel

Maria Haringh
1682-1763

Cornelis Rotteveel
1747-1831

(1) 1772
Jan Rotteveel
1778-1832
(2) 1788

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. (Niet openbaar)

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 27 april 1788 lag rond de 11,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1788: Bron: Wikipedia
      • 2 januari » Georgia ondertekent als vierde staat de grondwet van de Verenigde Staten.
      • 6 februari » Massachusetts ratificeert de grondwet van de Verenigde Staten en treedt toe tot de Unie als zesde staat.
      • 7 april » Paus Pius VI creëert één nieuwe kardinaal.
      • 23 mei » South Carolina wordt de achtste staat van de Verenigde Staten.
      • 1 juni » Kapitein William Bligh licht het anker in de Valsbaai en zet koers naar de Oost met zijn schip de HMAV Bounty.
      • 23 november » Begin van de strengste winter sinds in 1706 in Nederland met metingen werd begonnen.
    • De temperatuur op 22 juli 1831 lag rond de 17,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1831: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
      • 7 februari » De Belgische Grondwet wordt afgekondigd. België wordt een parlementaire monarchie met scheiding van de drie machten: de wetgevende, de uitvoerende en de rechterlijke macht.
      • 10 maart » Oprichting van het Frans Vreemdelingenlegioen.
      • 15 juni » De Franse wiskundige Évariste Galois wordt voor de rechtbank voorgeleid wegens het bedreigen van koning Lodewijk Filips van Frankrijk.
      • 17 juli » Koning Leopold I komt naar België.
      • 8 september » Opening van de eerste zitting van het Belgisch Parlement, dat 102 volksvertegenwoordigers en 51 senatoren telt.
      • 9 september » Oprichting van het rooms-katholieke apostolisch vicariaat Korea.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Rotteveel


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Johan Rotteveel, "Stamboom Rotteveel, vSprang, Maurits, Kemp", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-sprang/I521.php : benaderd 20 januari 2026), "Cornelis Rotteveel (1747-1831)".