Stamboom Rotteveel, vSprang, Maurits, Kemp » Jacobus van Vliet, (1900-1984)

Persoonlijke gegevens Jacobus van Vliet, 

Bron 1

Gezin van Jacobus van Vliet,

Hij is getrouwd met Jacoba Johanna (Coba/ Ko) Rotteveel.

Zij zijn getrouwd op 9 mei 1974 te Voorschoten, hij was toen 73 jaar oud.

RFN 966

Notities over Jacobus van Vliet,

weduwnaar

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacobus van Vliet,?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 17 november 1900 lag rond de 2,6 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1900: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 13 maart » In de Tweede Boerenoorlog veroveren de Britten Bloemfontein.
    • 30 maart » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalbond ("Asociación Uruguaya de Fútbol")
    • 2 april » Het socialistische dagblad Het Volk verschijnt voor het eerst in Nederland.
    • 14 mei » De Olympische Zomerspelen worden in Parijs geopend.
    • 16 juli » Ray Ewry wint bij de Olympische Spelen in Parijs op één dag drie gouden medailles bij het springen uit stand. Dit zijn de eerste van in totaal tien medailles die hij bij verschillende Olympische Spelen zal winnen.
    • 3 november » De arts W. Poolman sticht de eerste afdeling van het Groene Kruis.
  • De temperatuur op 22 juli 1984 lag tussen 8,4 °C en 19,4 °C en was gemiddeld 14,4 °C. Er was 11,3 uur zonneschijn (71%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van donderdag 4 november 1982 tot maandag 14 juli 1986 was er in Nederland het kabinet Lubbers I met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1984: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,4 miljoen inwoners.
    • 23 mei » Verkiezing van Richard von Weizsäcker tot zesde bondspresident van West-Duitsland.
    • 1 juni » De Nederlandse regering besluit tot plaatsing van 48 kruisraketten, tenzij op 1 juni 1985 blijkt dat Rusland zijn arsenaal SS-20 raketten niet heeft uitgebreid (onderdeel van het zg. NAVO-Dubbelbesluit van 12 december 1979).
    • 27 juni » Gastland Frankrijk wint in Parijs het EK voetbal door Spanje in de finale met 2-0 te verslaan.
    • 1 juli » Beëdiging van Richard von Weizsäcker als zesde bondspresident van West-Duitsland.
    • 4 augustus » De Republiek Opper-Volta ondergaat een naamsverandering, het heet voortaan Burkina Faso.
    • 11 oktober » Kathryn Sullivan is de eerste Amerikaanse vrouw die een ruimtewandeling maakt.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1896 » Lev Vygotski, Russisch filosoof, psycholoog en kunstenaar († 1934)
  • 1900 » Hennie Schouten, Nederlands organist en muziektheoreticus († 1970)
  • 1900 » Hildegard Michaelis, Duitse, maar in Nederland werkzame textielkunstenares en oprichtster van drie benedictijner kloosters († 1982)
  • 1901 » Lee Strasberg, Oostenrijks-Amerikaans acteur en leraar († 1982)
  • 1901 » Raymond Chevreuille, Belgisch componist († 1976)
  • 1903 » Wim Anderiesen, Nederlands voetballer († 1944)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Vliet,


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Johan Rotteveel, "Stamboom Rotteveel, vSprang, Maurits, Kemp", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-sprang/I3769.php : benaderd 1 februari 2026), "Jacobus van Vliet, (1900-1984)".