Stamboom Rotteveel, vSprang, Maurits, Kemp » Gerardus Rotteveel (1780-1853)

Persoonlijke gegevens Gerardus Rotteveel 

Bron 1

Gezin van Gerardus Rotteveel

(1) Hij is getrouwd met Geertrui Bemelmans.

Zij zijn op 21 april 1803 in ondertrouw gegaan.

Zij zijn getrouwd op 7 mei 1803 te Leiden, hij was toen 23 jaar oudn/a
Haarlemstraat.Bron 2

Getuigen: bruidegom Vader Joseph Carel Jan Rotteveel en voor de bruid vader Severinus Bemelmans.
DTB Leiden inv 39 Schepenhuwelijken (1795-1811) folio C-021vRFN 1051

wonende te Leyden; overl.: Garenmarkt Wijk 2 N256

Erfgoed Leiden en omstreken te Leiden, DTB Trouwen
Doop-, trouw-, begraaf- en geboorteboeken Leiden (DTB Leiden), Deel: 300, Periode: 1..., Leiden, Leiden, archief 1004, inventaris-num-mer 300, Doopboek en trouwboek van de kerk aan de Kuipersteeg (RK) te Leiden, 1768 - 1810.

Kind(eren):

  1. Johanna Rotteveel  1805-1824
  2. Antonius Rotteveel  1809-????
  3. Christoffel Rotteveel  1813-1865 


(2) Hij is getrouwd met Cornelia Maria Steenevaert.

Zij zijn getrouwd op 21 januari 1830 te Leiden, hij was toen 49 jaar oud.

Oude Vest, Leiden 1849 Kijfhoek, Leiden 1842 Zijlgracht wijk 2 nr 204, Leiden 1838 Garenmarkt wijk 2 nr 248, Leiden 1833 Garenmarkt wijk 2 nr 256, Leiden 1832
acte: Gerardus weduwnaar Geertrui Bemelmans. gwt:Martinus Christianus
van de Burght,29, blikslager, wnd st Jorissteeg. Hermanus van de
Heuvel,33,huisverver, wnd Oranjegracht, Johannes Franciscus
Langeveld,42,huisverver,wnd Langebrug. (GA Leiden)

Documenttype
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling
Erfgoed Leiden en Omstreken
Plaats instelling
Leiden
Collectiegebied
Zuid-Holland
Archief
516
Registratienummer
4821
Aktenummer
6
Registratiedatum
21-01-1830
Akteplaats
Leiden
Collectie
Archiefnaam: Archief van de ambtenaar van de burgerlijke stand, 1816-1928, Deel: 4821, Periode: 1830
Boek
Huwelijken 1830. Authentiek afschrift.
Opmerking
Bruidegom is weduwnaar van: Geertrui Bemelmans. Achternaam moeder van de bruidegom is de Swaeger of de Zwager.

Kind(eren):

  1. Johannes Rotteveel  1832-1843
  2. Gerardus Rotteveel  1833-1837


Notities over Gerardus Rotteveel

13-04-1841 1833 21-02-1830
ged: Rooms Kath. Bakkersteeg.

ovl.acte 187 Johannes Wedepoel,bekende,44,zaakwaarnemer,wnd Groenhagegracht en Johannes Willem Blankemaat,bekende,26,zaakwaarnemer geven aan. (GA Leiden)

ovl BS 24 feb - 2 maart, Leydse courant 4-3-1853

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gerardus Rotteveel?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gerardus Rotteveel

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. DTB Leiden, inv RK Huwelijken 1642-1809

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 21 januari 1830 lag rond de 1,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1830: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,6 miljoen inwoners.
    • 6 april » De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, ook Mormonen genoemd, wordt officieel georganiseerd.
    • 5 juli » Frankrijk valt Algerije binnen.
    • 25 augustus » De opvoering van de opera La muette de Portici van Daniel Auber in de Brusselse Koninklijke Muntschouwburg mondt uit in rellen: Belgische separatisten komen in opstand tegen koning Willem I.
    • 4 oktober » België heeft de troepen van Koning Willem I verjaagd en roept de onafhankelijkheid uit bij monde van het Voorlopig Bewind.
    • 16 oktober » De Nederlandse kroonprins Willem van Oranje proclameert de onafhankelijkheid van België
    • 5 december » De Symphonie fantastique van Hector Berlioz wordt voor het eerst uitgevoerd in het conservatorium van Parijs.
  • De temperatuur op 1 maart 1853 lag rond de -7,2 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • In het jaar 1853: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 19 februari » Eerste uitgave van het Nieuwsblad van Geel
    • 4 maart » Franklin Pierce wordt beëdigd als 14e president van de Verenigde Staten
    • 14 maart » Verheffing van het apostolisch vicariaat Breda tot vijfde rooms-katholiek bisdom in Nederland.
    • 18 april » Het Ministerie-Thorbecke I dient zijn ontslag in aan Willem III na een buitenparlementaire petitie van ongeveer 50.000 handtekeningen van de zogenaamde Aprilbeweging, die openlijk wordt gesteund door de koning, tegen het herstel van de bisschoppelijke hiërarchie in Nederland.
    • 18 april » In Azië rijdt de eerste trein tussen Bombay en Tanna.
    • 23 oktober » Spoorwegstation Valkenburg wordt in Nederland in gebruik genomen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Rotteveel


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Johan Rotteveel, "Stamboom Rotteveel, vSprang, Maurits, Kemp", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-sprang/I3082.php : benaderd 26 januari 2026), "Gerardus Rotteveel (1780-1853)".