Stamboom Rotteveel, vSprang, Maurits, Kemp » Maatje Koningswoud (1782-1843)

Persoonlijke gegevens Maatje Koningswoud 


Gezin van Maatje Koningswoud

Zij is getrouwd met Jacobus Bosman.

Zij zijn getrouwd oktober 1804 te Oudelande, zij was toen 22 jaar oud.

Bruid trouwgeld voor oktober 1804 Oudelande
Bruid : Maatje Koningswoud, Oudelande
Bruidegom : Jacobus Bosman, van Oudelande
Datum betaling trouwgeld : van-10-1804/30-09-1805
Plaats : Oudelande
Bron : Archief Rekenkamer Zeeland D inv.nr 47271


Kind(eren):

  1. Cornelia Bosman  1805-????
  2. Dingenis Bosman  1816-????
  3. Johannis Bosman  1820-1901
  4. Johannis Bosman  1818-1818
  5. Jacoba Bosman  1815-1815
  6. Jacoba Bosman  1822-1891
  7. Johanna Bosman  1812-1812
  8. Johanna Bosman  1814-1822
  9. Geertruit Bosman  1811-1883
  10. Jan Bosman  1808-1838


Notities over Maatje Koningswoud

Aktejaar (year) : 1843
Aktenummer (number) : 6
Overleden op (died on) : 2-6-1843
Overleden te (died in) : Oudelande
Maatje Koningswout
Leeftijd bij overlijden (age) : 61 jaar
Geslacht (gender) : vrouwelijk
Burgerlijke staat (marital status) : gehuwd
Beroep (occupation) : arbeidster
Geboorteplaats (place of birth) : Oudelande
PARTNER : Jacobus Bosman
Beroep (occupation) : arbeider
VADER (father) : Johannis Koningswout
MOEDER (mother) : Geertruid de Vroe

Kantoor : Goes
Nummer : 14/136 1843
Maatje Koningswout
Plaats overlijden : Oudelande
Overlijdensdatum : 02-06-1843
Opmerking : Arbeidster, weduwe van Jacobus Bosman
Inventarisnummer : 61
Filmcassettenummer : 9

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maatje Koningswoud?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maatje Koningswoud

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maatje Koningswoud

Maatje Koningswoud
1782-1843

1804
Jacoba Bosman
1815-1815
Jacoba Bosman
1822-1891
Jan Bosman
1808-1838

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 2 juni 1843 lag rond de 16,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Typering van het weer: half bewolkt donder. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1843: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
      • 14 maart » Leo Dehon, Frans priester, stichter van de Priestercongregatie van het Heilig Hart van Jezus († 1925)
      • 25 maart » De Thames Tunnel in Londen wordt geopend, 's werelds eerste tunnel onder water.
      • 28 juni » Huwelijk van kroonprins Frederik Willem van Mecklenburg-Strelitz en prinses Augusta van Cambridge in Buckingham Palace in Londen.
      • 19 juli » Tewaterlating van het eerste, volledig metalen, stoomschip: de SS Great Britain.
      • 19 december » De eerste publicatie van A Christmas Carol van Charles Dickens.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Koningswoud


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Johan Rotteveel, "Stamboom Rotteveel, vSprang, Maurits, Kemp", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-sprang/I15093.php : benaderd 4 maart 2026), "Maatje Koningswoud (1782-1843)".