Stamboom Rotteveel, vSprang, Maurits, Kemp » Hendrik Godefridus Willem Rotteveel (1905-1942)

Persoonlijke gegevens Hendrik Godefridus Willem Rotteveel 

Bron 1

Gezin van Hendrik Godefridus Willem Rotteveel

Hij is getrouwd met R. Barthe.

Zij zijn januari 1935 te Asuncion (Paraquay) verloofd.

Zij zijn getrouwd


Notities over Hendrik Godefridus Willem Rotteveel

Geb: BS 23-9-1905, De avondpost 24-9-1905

geg:collectie van Rijn (NGV Naarden) "waarschijnlijk vermoord door de
japanse bezetter in Ned.Indie. Klapper Niet Gezinshoofden 1913-1939, BS
den Haag.

«b»Hoogstwaarschijnlijk vermoord door de Japanse bezetter in Nederlands Indië.
«/b» Uit het slachtofferregister van de Nederlandse Oorlogsgravenstichting:
«b»Hendrik Gotfried Willem«/b» geboren 22-9-1906 's Gravenhage
overleden 28-5-1942 Long Pahangei (35)
begraafplaats is onbekend
«b» beroep manager bij de Oost Borneo mij. «/b»


Tweede Wereldoorlogslachtoffer


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik Godefridus Willem Rotteveel?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik Godefridus Willem Rotteveel

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik Godefridus Willem Rotteveel


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. (Niet openbaar)

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 22 september 1905 lag tussen 5,5 °C en 16,8 °C en was gemiddeld 10,5 °C. Er was 7,8 uur zonneschijn (64%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
    • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
      • 15 januari » Bij Loen, Noorwegen veroorzaakt een in een meer gestort rotsblok een tsunami. Er vallen 61 doden.
      • 25 januari » Begin van de Slag bij Sandepu in Mantsjoerije
      • 26 januari » Een werknemer van de Premiermijn in Zuid-Afrika vindt de Cullinan, de grootste diamant uit de geschiedenis.
      • 23 februari » Paul Harris sticht in Chicago de Rotary Club.
      • 16 mei » In Vriezenveen voltrekt zich een van de grootste branden uit de Nederlandse geschiedenis, die later het hele land wist te beroeren. In een paar uur tijd branden 228 huizen, twee kerken en het gemeentehuis aan de noordkant van Vriezenveen af. Er zijn geen persoonlijke ongelukken, maar er is wel heel veel leed. Circa 1600 inwoners zijn opeens dakloos. Drie dagen na de brand brengen koningin Wilhelmina en prins Hendrik een bezoek aan het zo getroffen dorp.
      • 14 september » In Amsterdam wordt de Albert Cuypstraat aangewezen als 'ventstraat'.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Rotteveel


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Johan Rotteveel, "Stamboom Rotteveel, vSprang, Maurits, Kemp", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-sprang/I1331.php : benaderd 9 maart 2026), "Hendrik Godefridus Willem Rotteveel (1905-1942)".