Stamboom Van Soom » Geertrui Coeymans (± 1570-1628)

Persoonlijke gegevens Geertrui Coeymans 

  • Zij is geboren rond 1570.
  • Zij is overleden op 19 juli 1628 in Wuustwezel.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 18 april 2008.

Gezin van Geertrui Coeymans

Zij is getrouwd met Peeter Hendricx.

Zij zijn getrouwd rond 1599.


Kind(eren):

  1. Cornelia Hendrix  ± 1595-????


Notities over Geertrui Coeymans

In 1535, wanneer zijn broer Jeronimus trouwt met Constantia Spinelli, woont Jan nog steeds in Wuustwezel. Hij overlijdt er waarschijnlijk, en heeft een zoon Pauwels Coeymans, wiens dochter Geertruyt op 31 december 1619 en 23 januari 1624 genoemd wordt als echtgenote van Peeter Henricx (19). Pauwels Coeymans was ook de schoonvader van Anthonis van Staeyen en grootvader van Pauwels van Staeyen die op 30 december 1623 woonachtig was in Wuustwezel (20). Deze tak van de familie blijft in Wuustwezel voor afstammelingen zorgen, die wellicht niets meer wisten over een rijk koopman wiens kinderen Coymans of Koymans vanuit Antwerpen succesvol uitzwermden tot in Hamburg, Keulen, Lissabon en Amsterdam. Wij achten het niet onbelangrijk deze gegevens hier te publiceren, om zo de herkomst van deze familie in een ruimer kader te plaatsen.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Geertrui Coeymans?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Geertrui Coeymans

Geertrui Coeymans
± 1570-1628

± 1599
Cornelia Hendrix
± 1595-????

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen



Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Coeymans

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Coeymans.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Coeymans.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Coeymans (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Van Soom is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
W. van Soom, "Stamboom Van Soom", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-soom/I19274.php : benaderd 14 januari 2026), "Geertrui Coeymans (± 1570-1628)".