De temperatuur op 6 mei 1886 lag rond de 17,5 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 38%. Bron: KNMI
14 maart » Firmin Lambot, Belgisch wielrenner († 1964)
22 maart » Eerste Belgische auteurswet.
29 mei » John Pemberton begint Coca-Cola te adverteren.
1 september » Verheffing van het Bisdom Colombo tot Aartsbisdom Colombo en oprichting van de bisdommen Jaffna en Kandy in Ceylon
4 september » De Noord-Amerikaanse indianenleider Geronimo geeft zich over.
29 december » Zaligverklaring van 54 Engelse martelaren, onder wie John Fisher en Thomas More.
Trouwdag 19 december 1947
De temperatuur op 19 december 1947 lag tussen -5,3 °C en 8,0 °C en was gemiddeld 3,6 °C. Er was 11,6 mm neerslag gedurende 10,6 uur. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
10 februari » Oprichting NRU, voorloper van de NTS.
21 maart » Encycliek Fulgens Radiatur van Paus Pius XII over Sint Benedictus.
28 april » Thor Heyerdahl begint vanuit Peru aan zijn reis aan boord van een balsavlot, de Kon Tiki.
14 augustus » India en Pakistan worden onafhankelijk van Groot-Brittannië.
20 oktober » De Commissie voor on-Amerikaanse activiteiten (House Committee on Un-American Activities) begint met haar activiteiten.
6 november » Meet the Press, Amerika's langstlopende televisieprogramma, wordt voor het eerst uitgezonden.
Dag van overlijden 25 november 1974
De temperatuur op 25 november 1974 lag tussen 4,9 °C en 8,0 °C en was gemiddeld 6,8 °C. Er was 6,3 mm neerslag gedurende 6,2 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: W. van Soom, "Stamboom Van Soom", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-soom/I10602.php : benaderd 2 maart 2026), "Henricus Borremans (1886-1974)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.