Stamboom Van Rossum, Van Dongen, Pauw en Barsingerhorn » Reinier (Johannes) van Rossum (1817-1888)

Persoonlijke gegevens Reinier (Johannes) van Rossum 

  • Hij is geboren op 17 oktober 1817 in Maren.Bron 1
    GeregistreerdeReinier van Rossum
    GeboorteplaatsMaren
    Geboortedatum17-10-1817
    GeslachtOnbekend
    WoonplaatsAlem, Maren en Kessel
    BronBevolkingsregister
    PlaatsAlem, Maren en Kessel
    Periode1850-1860
    Pagina225
    Toegangsnr.7314
    Inv.nr.1003
  • Hij is overleden op 5 juni 1888 in Alem, Maren en Kessel, hij was toen 70 jaar oud.Bron 1
    OverledeneReinier van Rossum
    Datum overlijden05-06-1888
    PlaatsAlem, Maren en Kessel
    GeslachtMan
    RelatieWeduwnaar van Wilhelmina Suikers
    VaderJohannes van Rossum
    MoederPetronella van Lith
    BronOverlijdensregister 1888
    Toegangsnr.50
    Inv.nr.92
    Aktenummer21
  • Een kind van Johannes Reinier van Rossum en Petronella van Lith
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 23 maart 2017.

Gezin van Reinier (Johannes) van Rossum

Hij is getrouwd met Wilhelmina Suijkers.

Zij zijn getrouwd op 27 mei 1853 te Alem, Maren en Kessel, hij was toen 35 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Petrus van Rossum  1858-1942 
  2. Petronella van Rossum  1862-1930 
  3. Leonardus van Rossum  1864-1932 


Notities over Reinier (Johannes) van Rossum

Bruidegom Reinier van Rossum
Geboorteplaats Alem, Maren en Kessel
Vader bruidegom Johannes van Rossum
Moeder bruidegom Petronella van Lith
Bruid Wilhelmina Suijkers
Geboorteplaats Lith
Vader bruid Jan Suijkers
Moeder bruid Maria van Uden
Soort registratie huwelijksakte
Aktenummer 5
Plaats Alem, Maren en Kessel
Datum huwelijk 27-05-1853
Periode 1853
Deel Huwelijksregister Alem, Maren en Kessel 1853
Toegangsnr. 50
Inv.nr. 72
Kind(eren): Petronella van Rossum 1862-1930 en Leonardus van Rossum 1864-1932 Tree

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Reinier (Johannes) van Rossum?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Reinier (Johannes) van Rossum

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Reinier (Johannes) van Rossum


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Brabants Historisch Informatie Centrum

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 17 oktober 1817 lag rond de 6,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1817: Bron: Wikipedia
      • 4 maart » James Monroe wordt beëdigd als 5e president van de Verenigde Staten.
      • 24 april » Huwelijk van kroonprins Jozef van Saksen-Altenburg en prinses Amelie van Württemberg in Kirchheim unter Teck.
      • 9 oktober » In België wordt de Universiteit Gent plechtig geopend.
      • 18 oktober » Ontdekking van het graf van Seti I door Giovanni Battista Belzoni.
      • 22 november » Oprichting van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Nederlands Guyana of Suriname.
      • 10 december » Mississippi wordt de 20 staat van de Verenigde Staten.
    • De temperatuur op 27 mei 1853 lag rond de 18,5 °C. De relatieve luchtvochtigheid was 71%. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
    • In het jaar 1853: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
      • 19 februari » Eerste uitgave van het Nieuwsblad van Geel
      • 4 maart » Franklin Pierce wordt beëdigd als 14e president van de Verenigde Staten
      • 14 maart » Verheffing van het apostolisch vicariaat Breda tot vijfde rooms-katholiek bisdom in Nederland.
      • 18 april » Het Ministerie-Thorbecke I dient zijn ontslag in aan Willem III na een buitenparlementaire petitie van ongeveer 50.000 handtekeningen van de zogenaamde Aprilbeweging, die openlijk wordt gesteund door de koning, tegen het herstel van de bisschoppelijke hiërarchie in Nederland.
      • 18 april » In Azië rijdt de eerste trein tussen Bombay en Tanna.
      • 30 december » Gadsdenaankoop: De Verenigde Staten kopen voor 10 miljoen dollar grondgebied van Mexico.
    • De temperatuur op 5 juni 1888 lag rond de 13,1 °C. De winddruk was 8 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 79%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
    • In het jaar 1888: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 13 mei » Brazilië schaft de slavernij af.
      • 15 juni » De regeerperiode van de Duitse keizer Wilhelm II begint.
      • 31 augustus » Jack the Ripper slaat voor het eerst toe: hij vermoordt Mary Ann Nichols.
      • 7 september » Eerste gebruik van de couveuse bij een menselijke baby, Edith Eleanor McLean
      • 9 december » Herman Hollerith installeert zijn rekenmachine bij het Amerikaanse War Department.
      • 23 december » Vincent van Gogh snijdt een deel van zijn oor af.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van Rossum


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Ruud van Rossum, "Stamboom Van Rossum, Van Dongen, Pauw en Barsingerhorn", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-rossum/I2015.php : benaderd 20 januari 2026), "Reinier (Johannes) van Rossum (1817-1888)".