Stamboom Van Rijn » Albert Hulsman (± 1778-1858)

Persoonlijke gegevens Albert Hulsman 


Gezin van Albert Hulsman

Hij is getrouwd met Francina Derks.

Zij zijn getrouwd rond 1797.

zoon van Ermert Hulsmans, geboren in 1740 in ?, overleden op 19-05-1804 in Mook Middelaar,
Hij trouwde, ca 24 jaar oud, op 24-10-1764 in Wijchen met
Elisabeth (Alberta -Berta) Hoen, geboren in ?, overleden op 23-10-1785 in Mook Middelaar.

dochter van Hendrik Derks en Willemina Janssen

Kind(eren):

  1. Hendrikus Hulsman  ± 1799-????
  2. Johannes Hulsman  ± 1800-????
  3. Ermertius Hulsman  ± 1804-1869
  4. Wilhelmina Hulsman  ± 1808-????
  5. Joanna Hulsman  ± 1810-????
  6. Jean Hulsman  1811-1837
  7. Petronella Hulsman  1816-1876 
  8. Mathay Hulsman  ± 1818-????
  9. Willem Hulsman  1819-1907
  10. Jacobus Hulsman  1823-1829
  11. Albertus Hulsman  1825-1900 
  12. Hendrika Hulsman  1828-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Albert Hulsman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Albert Hulsman

Albert Hulsman
± 1778-1858

± 1797

Francina Derks
± 1779-1844

Hendrikus Hulsman
± 1799-????
Johannes Hulsman
± 1800-????
Ermertius Hulsman
± 1804-1869
Wilhelmina Hulsman
± 1808-????
Joanna Hulsman
± 1810-????
Jean Hulsman
1811-1837
Mathay Hulsman
± 1818-????

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 6 juli 1858 lag rond de 16,4 °C. De winddruk was 0.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 83%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 juli 1856 tot 18 maart 1858 was er in Nederland het kabinet Van der Brugghen met als eerste minister Mr. J.L.L. van der Brugghen (protestant).
  • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
  • In het jaar 1858: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 11 februari » In Lourdes zou in een grot voor de eerste maal de Maagd Maria aan Bernadette Soubirous zijn verschenen. Dit leidde tot het ontstaan van een van de grootste katholieke bedevaartsoorden.
    • 30 maart » Hymen L. Lipman patenteert het potlood met gummetje aan het eind.
    • 1 juli » De evolutietheorie van Charles Darwin en Alfred Russel Wallace wordt gepubliceerd door de Linnaean Society van Londen.
    • 21 juli » Ontmoeting van Plombières tussen de Franse keizer Napoleon III en en graaf Camillo Benso di Cavour, de eerste minister van Piëmont-Sardinië.
    • 3 augustus » Eerste kabeltelegrammen tussen Amerika en Europa.
    • 16 augustus » De eerste trans-Atlantische telegraafkabel wordt in gebruik genomen, waarbij koningin Victoria een felicitatietelegram verstuurt aan president James Buchanan.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Hulsman

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Hulsman.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Hulsman.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Hulsman (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Van Rijn is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jos van Rijn, "Stamboom Van Rijn", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-rijn/I8972.php : benaderd 19 februari 2026), "Albert Hulsman (± 1778-1858)".