Stamboom Van Rijn » Kornelis de Bruijn (1837-????)

Persoonlijke gegevens Kornelis de Bruijn 


Gezin van Kornelis de Bruijn

Hij is getrouwd met Anna Molenaars.

Zij zijn getrouwd op 10 januari 1867 te Beverwijk, Noord-Holland, hij was toen 29 jaar oud.Bron 2

Vader van de bruidegom Willem de Bruijn ovl 7-9-1861 Steenbergen
Moeder van de bruidegom Maria Cornelia Laurijssen
beroep bg: timmerman (1893 tapper)

kinderen
1. Johannes Wilhelmus de Bruijn 25 september 1867 Beverwijk aktenr 104, ovl 16 augustus 1880 te Beverwijk aktenummer 58

2. Anna Klazina de Bruijn 28 januari 1869 - Beverwijk aktenr 8

3. Jacob de Bruijn 12 februari 1871 - Beverwijk aktenr 21

4. Helena Maria de Bruijn 13 februari 1871 - Beverwijk aktenr 22

5. Maria Catherina de Bruijn 18 juni 1874 - Beverwijk aktenr 70, ovl 21 oktober 1927 te Beverwijk aktenummer 92, gehuwd op 2 februari 1893 te Beverwijk aktenummer 2 met Johannes van der Lem geboren ca 1869 te Wijk aan Zee en Duin, koopman, zv Petrus Wilhelmus van der Lem, tuinder en Alida Arisz

6. Neeltje de Bruijn 13 december 1876 - Beverwijk aktenr 163

7. Petronella Cornelia de Bruijn 14 maart 1879 - Beverwijk aktenr 42

8. NN de Bruijn † 9 augustus 1881 - Beverwijk aktenr 55

9. Wilhelmina Johanna de Bruijn 14 november 1882 - Beverwijk aktenr 127

10. Petronella Johanna de Bruijn 3 december 1884 - Beverwijk aktenr 159 - 12 december 1884 te Beverwijk aktenummer 103

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Kornelis de Bruijn?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. Noord-Hollands Archief Beverwijk 1867 Aktenr 2

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 25 mei 1837 lag rond de 16,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1837: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 25 februari » Thomas Davenport verkrijgt het eerste octrooi op de elektromotor.
    • 4 maart » Martin Van Buren wordt beëdigd als 8e president van de Verenigde Staten
    • 20 juni » Victoria volgt haar overleden oom Willem IV op als koningin van het Verenigd Koninkrijk.
    • 7 juli » Laatste doodvonnisvoltrekking in Zwolle: Albert Wetterman wordt opgehangen voor de moord op zijn vrouw.
    • 8 augustus » De Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij wordt opgericht.
    • 12 december » De Göttinger Sieben worden door koning Ernst August I van Hannover ontslagen, drie van hen tevens verbannen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Bruijn


De publicatie Stamboom Van Rijn is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jos van Rijn, "Stamboom Van Rijn", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-rijn/I166198.php : benaderd 27 februari 2026), "Kornelis de Bruijn (1837-????)".