Stamboom van Mierle » Lambartus Koenders (1854-1912)

Persoonlijke gegevens Lambartus Koenders 

  • Hij is geboren op 5 april 1854 in Angerlo.
  • Hij is overleden op 22 maart 1912 in Doesburg, hij was toen 57 jaar oud.
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief Algemeen
    Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 8199
    Gemeente: Doesburg
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 21
    Aangiftedatum: 23-03-1912
    Overledene Lambartus Koenders
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 22-03-1912
    Overlijdensplaats: Doesburg
    Vader Jacobus Koenders
    Moeder Johanna Derksen
    Partner Garretjen Leeuwerik
    Relatie: echtgenoot Nadere informatie geboortepl: Angerlo; oud 57 jaar; beroep overl.: verver; beroep vader: arbeider; beroep moeder: zonder beroep
  • Een kind van Jacobus Koenders en Johanna Derksen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 29 juli 2017.

Gezin van Lambartus Koenders

Hij is getrouwd met Garretjen Leeuwerik.

Zij zijn getrouwd op 2 februari 1878 te Doesburg, hij was toen 23 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Jacobus Koenders  1878-1895
  2. Bertha Koenders  1885-1958
  3. Geertruida Koenders  1887-????
  4. Tonia Koenders  1891-1988 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Lambartus Koenders?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Lambartus Koenders

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Lambartus Koenders


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 5 april 1854 lag rond de 8,2 °C. De relatieve luchtvochtigheid was 83%. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
    • In het jaar 1854: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
      • 24 april » In Wenen vindt het huwelijk plaats tussen Elisabeth in Beieren (Sisi) en Frans Jozef I van Oostenrijk.
      • 9 juli » In Franeker wordt voor het eerst de kaatswedstrijd PC gehouden.
      • 9 oktober » Begin van de Belegering van Sebastopol
      • 21 oktober » Florence Nightingale wordt met een staf van 38 verpleegsters naar de Krimoorlog gestuurd.
      • 25 oktober » Slag bij Balaklava.
      • 22 november » Executie van Johann Heinrich Kemper voor drievoudige moord en tweevoudige poging tot moord in Amsterdam.
    • De temperatuur op 2 februari 1878 lag rond de -0,3 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 96%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
    • In het jaar 1878: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 3 maart » Kroning van Paus Leo XIII in Rome.
      • 4 maart » Herstel van de rooms-katholieke bisschoppelijke hiërarchie in Schotland door oprichting van het aartsbisdom Saint Andrews en Edinburgh met vier bisdommen en het aartsbisdom Glasgow zonder suffragaan-bisdommen.
      • 1 april » Het licht van Lange Jaap, een vuurtoren in Huisduinen, bij Den Helder wordt voor de eerste maal ontstoken. Lange Jaap is de hoogste gietijzeren toren van Europa.
      • 28 juni » Oprichting van de Priestercongregatie van het Heilig Hart van Jezus door de Franse priester Leo Dehon.
      • 2 juli » Eerste Varsity (roeien).
      • 13 juli » Het Congres van Berlijn maakt Servië onafhankelijk.
    • De temperatuur op 22 maart 1912 lag tussen 6,6 °C en 10,6 °C en was gemiddeld 7,9 °C. Er was 3,2 mm neerslag. Er was 0,3 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1912: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
      • 28 februari » De Vereniging van Nederlandse Gemeenten wordt opgericht.
      • 14 maart » Arthur de Bruyne, Belgisch historicus († 1992)
      • 10 april » De Titanic verlaat de haven van Southampton, Engeland.
      • 14 april » Kort voor middernacht loopt de Titanic tijdens haar eerste reis op een ijsberg.
      • 15 april » Het passagiersschip Titanic zinkt op haar eerste overtocht; ongeveer 1500 mensen komen bij die ramp om.
      • 5 mei » Opening van Maksimirstadion in Zagreb.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Koenders

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Koenders.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Koenders.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Koenders (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom van Mierle is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Rob van Mierle, "Stamboom van Mierle", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-mierle/I372.php : benaderd 23 januari 2026), "Lambartus Koenders (1854-1912)".