Stamboom van Mierle » Willem Marinus de Man (1893-1968)

Persoonlijke gegevens Willem Marinus de Man 


Gezin van Willem Marinus de Man

Hij is getrouwd met Janna Schutte.

Zij zijn getrouwd op 6 februari 1919 te Weesperkarspel, Noord-Holland, Nederland, hij was toen 25 jaar oud.

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Noord-Hollands Archief
Algemeen Toegangnr: 385
Inventarisnr: 133
Gemeente: Weesperkarspel
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 1
Datum: 06-02-1919
Bruidegom Willem Marinus de Man
Leeftijd: 25
Geboorteplaats: Veenendaal
Bruid Janna Schutte
Leeftijd: 19
Geboorteplaats: Stad Hardenberg
Vader bruidegom Dirk de Man
Moeder bruidegom Cornelia Spies
Vader bruid Jan Willem Schutte
Moeder bruid Aaltje Weerts
Nadere informatie beroep bg.: arbeider; beroep vader bd.: manufacturier

Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)
  3. Willem Marinus de Man  1928-2021 
  4. Jan Willem de Man  1936-2018

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Willem Marinus de Man?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Willem Marinus de Man

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Willem Marinus de Man

Dirk de Man
1833-????

Willem Marinus de Man
1893-1968

1919

Janna Schutte
1899-1967


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 13 mei 1893 lag rond de 16,3 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 63%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
    • In het jaar 1893: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 21 februari » In Argentinië wordt de Argentijnse voetbalbond ("Asociación del Fútbol Argentino") opgericht.
      • 23 februari » In Duitsland wordt octrooi verleend op de revolutionaire dieselmotor van Rudolf Diesel.
      • 12 juni » Paus Leo XIII creëert vijf nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse bisschop van Mantua Giuseppe Sarto.
      • 29 augustus » Whitcomb Judson verkrijgt octrooi op de ritssluiting.
      • 1 oktober » Oprichting van de Zwolsche Athletische Club.
      • 23 december » Eerste opvoering van de Duitse opera Hänsel und Gretel.
    • De temperatuur op 6 februari 1919 lag tussen -4,8 °C en 2,6 °C en was gemiddeld -1,3 °C. Er was 1,5 uur zonneschijn (16%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1919: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,7 miljoen inwoners.
      • 12 april » In Engeland wordt de 48-urige werkweek en het minimumloon ingevoerd.
      • 13 april » Britse en Gurkha troepen vermoorden in Amritsar, India ten minste 379 ongewapende deelnemers aan demonstratie in het kader van de geweldloos-verzet-campagne van Gandhi
      • 14 juni » Alcock en Brown vliegen als eersten non-stop over de Atlantische Oceaan.
      • 21 juni » In Scapa Flow wordt de Hochseeflotte tot zinken gebracht. Hierbij vallen de laatste slachtoffers van de Eerste Wereldoorlog.
      • 31 oktober » Duitsland trekt haar Schutztroepen terug uit de koloniën.
      • 22 december » 250 linkse Amerikanen, onder wie de anarchistische voorvrouw Emma Goldman, worden naar Rusland gedeporteerd.
    • De temperatuur op 27 juni 1968 lag tussen 13,1 °C en 18,9 °C en was gemiddeld 16,1 °C. Er was 11,6 mm neerslag gedurende 8,6 uur. Er was 0,2 uur zonneschijn (1%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
    • In het jaar 1968: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 12,7 miljoen inwoners.
      • 10 juni » Gastland Italië wint het EK voetbal door Joegoslavië in de (replay van de) finale met 2-0 te verslaan.
      • 1 juli » De lidstaten van de EEG schaffen de onderlinge douanerechten op industrieproducten af.
      • 1 juli » Oprichting van profvoetbalclub Fortuna Sittard na een fusie tussen Fortuna '54 en RKSV Sittardia.
      • 25 juli » Paus Paulus VI veroordeelt in zijn encycliek Humanae Vitae alle mechanische en chemische middelen tot geboortebeperking. Deze paus heeft hierna nooit meer een encycliek geschreven.
      • 12 oktober » XIX Olympiade gehouden in Mexico-Stad.
      • 27 november » Nederland voert het minimumloon in.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam De Man

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Man.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Man.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Man (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom van Mierle is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Rob van Mierle, "Stamboom van Mierle", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-mierle/I348.php : benaderd 24 januari 2026), "Willem Marinus de Man (1893-1968)".