De temperatuur op 12 november 1920 lag tussen 2,1 °C en 6,0 °C en was gemiddeld 4,1 °C. Er was 0,3 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
29 maart » In Ierland breekt een anti-Britse opstand uit.
15 augustus » Oprichting van de Albanese voetbalclub SK Tirana.
20 augustus » Oprichting van het persagentschap Belga.
26 augustus » Het 19e amendement op de Amerikaanse grondwet wordt van kracht en geeft vrouwen stemrecht.
10 oktober » Italië annexeert Zuid-Tirol.
11 december » De staat neemt de spoorwegmaatschappijen Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij en de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen over.
Trouwdag 23 juli 1942
De temperatuur op 23 juli 1942 lag tussen 13,0 °C en 17,4 °C en was gemiddeld 15,3 °C. Er was 6,1 mm neerslag gedurende 3,7 uur. Er was 0,6 uur zonneschijn (4%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
8 maart » De Nederlandse strijdkrachten geven zich over; Nederlands-Indië wordt door Japan bezet.
3 mei » In concentratiekamp Sachsenhausen worden 72 Nederlanders geëxecuteerd. Het merendeel was lid van de Ordedienst.
5 mei » De geallieerden beginnen de slag om Madagaskar (Operatie Ironclad) waarbij de geallieerden het door Vichy-Frankrijk bezette Madagaskar in handen proberen te krijgen. De slag duurde tot 6 november.
15 augustus » Voor het eerst worden in Nederland door de Duitse bezetter gijzelaars gefusilleerd als represaille of vergeldingsmaatregel. De slachtoffers zijn Robert Baelde, Willem Ruys, Otto Ernst Gelder, graaf van Limburg-Stirum, Christoffel Bennekers en Alexander baron Schimmelpenninck van der Oye.
22 augustus » Brazilië verklaart de oorlog aan Duitsland, Italië en Japan.
19 november » De Sovjet-Unie zet tegenaanval op Stalingrad in.
Dag van overlijden 20 april 2009
De temperatuur op 20 april 2009 lag tussen 3,9 °C en 20,3 °C en was gemiddeld 13,1 °C. Er was 12,1 uur zonneschijn (85%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
12 maart » Oprichting van de Moldavische voetbalclub FC Speranţa Crihana Veche.
12 april » Tom Boonen wint voor de derde keer de wielerklassieker Parijs-Roubaix.
30 april » Koninginnedag in Apeldoorn wordt afgebroken na een aanslag die aan acht mensen, onder wie de dader, het leven kost.
9 mei » Zangeres Lisa Hordijk wint de talentenjacht X Factor.
30 juli » Door brand gaat de Prins Willem, een replica van het gelijknamige vlaggenschip Prins Willem van de Vereenigde Oost-Indische Compagnie, verloren.
3 oktober » De Nederlandse Josje Huisman wordt verkozen als de nieuwe blonde zangeres van K3, nadat Kathleen Aerts eerder dat jaar de groep had verlaten.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: H. van Luijk, "Stamboom Van Luijk", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-luijk/I17719.php : benaderd 4 maart 2026), "Pieternella Geertruida "Pie" Hamelink (1920-2009)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.