Stamboom Van Luijk » Maria Stienstra (1907-1971)

Persoonlijke gegevens Maria Stienstra 


Gezin van Maria Stienstra

Zij is getrouwd met Antoon van Stralen.

Zij zijn getrouwd op 17 augustus 1929 te Leeuwarden, zij was toen 21 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Stienstra?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 2 september 1907 lag tussen 6,8 °C en 19,1 °C en was gemiddeld 13,1 °C. Er was 18,0 mm neerslag. Er was 0,4 uur zonneschijn (3%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1907: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,6 miljoen inwoners.
    • 6 januari » In Rome opent Maria Montessori haar eerste school waar ze haar didactische hervormingsplannen wil verwezenlijken.
    • 13 januari » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Degerfors IF.
    • 2 juni » In Peking gaan vijf auto's van verschillend fabricaat van start voor een race Peking-Parijs.
    • 8 augustus » Oprichting van de Duitse voetbalclub FC Augsburg.
    • 19 oktober » Het eerste nummer van het links-radicale dagblad De Tribune verschijnt.
    • 6 november » Koets raakt bij dichte mist in het Hoendiep nabij Hoogkerk, 5 doden t.w. oud-commissaris Johan Æmilius Abraham van Panhuys, zoon Hobbe (burgemeester van Leek), hun echtgenotes en huisknecht.
  • De temperatuur op 17 december 1971 lag tussen -1,5 °C en 2,6 °C en was gemiddeld 0,5 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel I met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
  • In het jaar 1971: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,1 miljoen inwoners.
    • 17 april » Voetballer Willem van Hanegem maakt namens Feyenoord in het duel tegen Excelsior drie doelpunten in zes minuten.
    • 19 april » De Sovjet-Unie lanceert de Saljoet 1, het eerste Russische ruimtestation.
    • 30 juni » Drie Russische kosmonauten worden dood aangetroffen in hun capsule na een schijnbaar probleemloze landing.
    • 5 september » Eddy Merckx wordt wereldkampioen wielrennen in Mendrisio.
    • 10 september » Zwemmer Mark Spitz uit de Verenigde Staten brengt in Minsk zijn eigen wereldrecord op de 200 meter vrije slag op 1.53,5.
    • 25 oktober » De Volksrepubliek China wordt in de VN opgenomen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1904 » Set Svanholm, Zweeds tenor († 1964)
  • 1907 » Helmut Hirsch, Duits historicus († 2009)
  • 1911 » Floyd Council, Amerikaans bluesmuzikant († 1976)
  • 1912 » Johan Daisne, Belgisch schrijver († 1978)
  • 1913 » Bill Shankly, Schots voetballer en coach († 1981)
  • 1919 » Anne-Marie Blanc, Zwitsers film- en televisieactrice († 2009)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Stienstra


De publicatie Stamboom Van Luijk is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
H. van Luijk, "Stamboom Van Luijk", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-luijk/I13103.php : benaderd 12 januari 2026), "Maria Stienstra (1907-1971)".