De temperatuur op 20 april 1935 lag tussen 6,9 °C en 18,7 °C en was gemiddeld 13,3 °C. Er was 7,6 uur zonneschijn (54%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
8 januari » Arthur Cobb Hardy krijgt octrooi op de spectrofotometer.
2 maart » Koning Rama VII van Thailand treedt af ten gunste van zijn neef Rama VIII.
16 maart » Adolf Hitler geeft opdracht tot herbewapening van Duitsland, in strijd met het Verdrag van Versailles.
18 april » Bij de Provinciale Staten-verkiezingen behaalt de NSB 7,9 procent van de stemmen. In Den Haag scoort de partij van Anton Mussert zelfs 12 procent.
16 mei » In Emmen opent het Noorder Dierenpark, gelegen in het centrum, zijn deuren. Sinds 2016 ligt het even daarbuiten onder de naam Wildlands Adventure Zoo Emmen.
7 juli » Priesterwijding van Albino Luciani.
Trouwdag 23 november 1960
De temperatuur op 23 november 1960 lag tussen 7,1 °C en 10,6 °C en was gemiddeld 8,7 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 0,7 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
21 januari » Ondertekening van het Japans-Amerikaans Veiligheidsverdrag.
22 maart » Arthur Schawlow en Charles Townes verkrijgen patent op de laser.
21 juli » Sirimavo Bandaranaike van Sri Lanka (toen Ceylon) wordt de eerste vrouwelijke premier ter wereld.
16 augustus » Cyprus wordt onafhankelijk van Groot-Brittannië.
20 augustus » De honden Belka en Strelka, een dag eerder gelanceerd aan boord van Spoetnik 5, keren als eerste dieren levend terug van een ruimtereis.
30 september » The Flintstones, een Amerikaanse animatieserie, wordt voor het eerst op televisie uitgezonden in de Verenigde Staten.
Dag van overlijden 1 oktober 2013
De temperatuur op 1 oktober 2013 lag tussen 5,2 °C en 16,5 °C en was gemiddeld 10,4 °C. Er was 10,5 uur zonneschijn (90%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
22 maart » Hardrock-band My Chemical Romance gaat uit elkaar.
17 mei » De Colombiaanse spits Carlos Bacca van Club Brugge ontvangt de trofee voor Profvoetballer van het Jaar.
27 mei » Acteur Jan Decleir krijgt de Vlaamse prijs voor algemene culturele verdienste.
20 juli » In Barcelona behaalt de Amerikaanse Haley Anderson de wereldtitel bij zwemmen in open water op de 5 kilometer.
10 september » Het Roemeense parlement geeft toestemming voor het afmaken van zwerfhonden die niet binnen twee weken door hun eigenaar worden opgehaald.
3 november » In Zuid-Afrika gaat de film Mandela, Long Walk to Freedom, gebaseerd op het leven van de voormalige president, in première.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Rob van Koert, "Stamboom Van Koert", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-koert/I72058.php : benaderd 27 februari 2026), "Johannes Adrianus van Koert (1935-2013)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.