Hubert Mouwen neemt ergens in de periode tussen 1 September 1939 en 25 Juni 1940 dienst in het Franse Vreemdelingenlegioen.
Zijn naam komt voor op de rekruteringslijsten van de engagés volontaires étrangers.
Hij neemt bij het rekruteringsbureau in Tours dienst onder een dubbele achternaam, namelijk die van zijn vader en die van zijn moeder.
Hij wordt ingedeeld bij het Depot van de Régiment de Marche des Voluntaires Etrangers.
Of Hubert Mouwen daadwerkelijk aan het front in actie is gekomen is op dit moment niet bekent.
Hubert Mouwen was in oktober 1942 toegevoegd aan de inlichtingendienst die vanuit Suriname opereerde. De Bredanaar, op dat moment dertig jaar oud, streek met de Prinses Irene Brigade in tropisch Nederland neer.
Hij had al wereldwijde avonturen achter zich. In Belgisch Congo bijvoorbeeld, waar een ernstig motorongeluk een einde maakte aan zijn verblijf.
HGubert Mouwen keerde voor herstel terug naar Europa, naar Parijs om precies te zijn, waar hij een baan vond bij de Nederlandse handelsmissie.
Toen de oorlog in zijn buurt kwam, wilde hij meedoen en meldde zich in juni 1940 bij het vreemdelingenlegioen. De strijd van het Régiment de Marche des Voluntaires Etrangers bleek een kansloze.
Vier maanden na zijn recrutering wist Mouwen via Spanje en Portugal naar Engeland te ontsnappen. Daar meldde hij zich bij de troepen die later de Irene Brigade zouden vormen.
Op 20 november 1941 arriveerde de avonturier in Paramaribo. Twee jaar later was hij ineens, zij het korte dagen, onze man in Cayenne. Bron: Twan van den Brand
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Hubert François Johannes Mouwen | ||||||||||||||||||