Stamboom Van Koert » Hermanus Derksen (1918-)

Persoonlijke gegevens Hermanus Derksen 

  • Hij is geboren op 1 juni 1918 in Rheden.
  • Beroep: boorbaas.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 5 december 2025.

De auteur van deze publicatie heeft toestemming van de persoon in kwestie (voor zover het een levende persoon betreft) voor het vermelden van de gegevens.


Gezin van Hermanus Derksen

Hij is getrouwd met Aleida Maria Wanders.

Zij zijn getrouwd op 2 februari 1944 te Den Haag, hij was toen 25 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hermanus Derksen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 juni 1918 lag tussen 6,3 °C en 19,5 °C en was gemiddeld 13,5 °C. Er was 12,0 uur zonneschijn (73%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1918: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,6 miljoen inwoners.
    • 1 april » Oprichting van de Royal Air Force in het Verenigd Koninkrijk.
    • 7 mei » Vrede van Boekarest tussen Roemenië en de Centrale mogendheden.
    • 7 november » De laatste aan shellshock lijdende soldaat wordt geëxecuteerd wegens desertie.
    • 9 november » Novemberrevolution, de Duitse keizer Wilhelm II treedt gedwongen af, einde van het Duitse Keizerrijk; zowel de Duitse Republiek als de Radenrepubliek worden uitgeroepen.
    • 1 december » IJsland wordt onafhankelijk van Denemarken
    • 1 december » Transsylvanië wordt verenigd met Roemenië


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Derksen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Derksen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Derksen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Derksen (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Van Koert is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Rob van Koert, "Stamboom Van Koert", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-koert/I53794.php : benaderd 28 januari 2026), "Hermanus Derksen (1918-)".