Stamboom Van Koert » Juliette van Koert (1873-1895)

Persoonlijke gegevens Juliette van Koert 


Gezin van Juliette van Koert

Zij had een relatie met Henri Antonie Erkelens.

De relatie startte.


Kind(eren):

  1. Josina van Koert  1895-1986 


Notities over Juliette van Koert

Zij verliet het gezin van haar pleegvader op 13 dec. 1889 en werd in Den Haag opgenomen in het gezin van diens ouders, Kortenbosch 125. Op 17 nov. 1893 vertrok zij naar de Oost-Binnensingel A 722b te Breda. Door tussenkomst van oom Charles van Koert kreeg Juliette daar een betrekking. Toen Charles 1 okt. 1894 naar de Lageweg 74 in Teteringen verhuisde, kwam ook Juliette daar op 22 okt. 1894 wonen, samen met haar pleeggrootvader, de inmiddels 74-jarige Petrus van Koert. Toen zij ongehuwd zwanger bleek te zijn (volgens de familieoverlevering van een aangetrouwde oom) kwam zij vanaf 9 mei 1895 voor de bevalling in huis bij Van Ommen, familie van tante Josine, Charles vrouw, in Rotterdam aan de Slaakkade 136. Daarna woonde zij met Josina vanaf 16 juli 1895 nog korte tijd bij Charles in Teteringen. Juliette verhuisde op 23 okt. 1895 met haar dochtertje naar de Papestr. 17a in Den Haag. Op 18 nov. 1895 stond een klein bericht in een haags dagblad, waarin vermeld werd dat die dag het levenloze lichaam van een jonge vrouw uit het Zuidwal was opgehaald. Dit bleek, na identificatie, Juliette te zijn.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Juliette van Koert?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Juliette van Koert

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Juliette van Koert

Juliette van Koert
1873-1895



Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 3 oktober 1873 lag rond de 20,5 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 87%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • In het jaar 1873: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Japan gaat over op de gregoriaanse kalender.
    • 28 februari » Armauer Hansen ontdekt de bacil die verantwoordelijk is voor de ziekte lepra
    • 26 maart » Nederland stelt de sultan van Atjeh een ultimatum, zie Atjehoorlog.
    • 1 april » Het Britse stoomschip Atlantic zinkt voor de kust van Nova Scotia, 547 mensen komen om.
    • 20 mei » Levi Strauss en Jacob Davis krijgen patent op de spijkerbroek.
    • 21 juli » In Adair, Iowa beroven Jesse James en de James-Younger gang een trein. Dit is de eerste succesvolle treinberoving in het westen van de Verenigde Staten. In totaal US$3,000 werd gestolen van de Rock Island Express.
  • De temperatuur op 18 november 1895 lag rond de 4,3 °C. Er was 0.3 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 97%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 16 april » Hockey en Bandy Club "Haarlem & Omstreken" wordt opgericht, een van de voorlopers van het huidige HC Bloemendaal.
    • 25 mei » De republiek van Taiwan wordt gesticht, met Tang Ching-sung als president.
    • 25 mei » Iers toneelschrijver en dichter Oscar Wilde wordt schuldig bevonden aan sodomie en moet voor twee jaar de gevangenis in.
    • 19 juni » In Valparaíso wordt de Chileense voetbalbond ("Federación de Fútbol de Chile") opgericht.
    • 26 juli » Huwelijk van Marie Sklodowska en Pierre Curie.
    • 10 november » Eerste voorstelling van de cinematograaf van de gebroeders Lumière in Brussel.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Koert


De publicatie Stamboom Van Koert is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Rob van Koert, "Stamboom Van Koert", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-koert/I35137.php : benaderd 23 februari 2026), "Juliette van Koert (1873-1895)".