Stamboom Van Koert » Hubert II van Soudenbalch (< 1392-1450)

Persoonlijke gegevens Hubert II van Soudenbalch 


Gezin van Hubert II van Soudenbalch

(1) Hij is getrouwd met N. Utenveen, genaamd van Veen.

Zij zijn getrouwd voor 1424.


Kind(eren):

  1. Aleid van Soudenbalch  ± 1429-???? 


(2) Hij is getrouwd met Waltera Everts Schouten van de Kelder.

Zij zijn getrouwd voor 1431.


Kind(eren):

  1. Gerhard van Soudenbalch  < 1431-1483 
  2. Stefania van Soudenbalch  ± 1438-1484
  3. Beatrix van Soudenbalch  ± 1441-1491


Notities over Hubert II van Soudenbalch

In 1423 ontstond een strijd binnen het Sticht (Prins-Bisdom van Utrecht) tussen de pro-Bourgondische en anti-Bourgondische partijen. De Bourgondische kandidaat, Zweder van Culemborg, kreeg niet de steun van het grootste deel van de adel en de geestelijkheid van de Sticht, ondanks de steun van de paus. De kopstukken van het Sticht verkozen Rudolf van Diepholt (von Diepholz) als hun prins-bisschop, en er brak een burgeroorlog uit. De paus excommuniceerde allen die Rudolf steunden, maar de notabelen en de bevolking van het Sticht stond stevig achter hun kandidaat die effectief regeerde als prins-bisschop tot de rust terugkeerde en zowel de hertog van Bourgondië als de paus Rudolf als bisschop erkenden.
Tijdens deze strijd, bekend als de Schisma van Utrecht, steunde Hubert van Soudenbalch de pro-Bourgondische partij van Zweder van Culemborg. In mei 1427 nam hij deel aan mislukte coup van Zweder van Culemborg in Utrecht en werd als gevolg daarvan met zijn familie verbannen uit Utrecht. De Soudenbalchs waren verplicht om 7 jaar in ballingschap te leven en woonden onder meer in Leiden, waar zij worden genoemd in 1430. Na de verzoening tussen de Rudolf van Diepholt en de pro-Bourgondische partij waren de Soudenbalchs in staat om terug te keren naar Utrecht, waar ze worden vermeld vanaf februari 1435.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hubert II van Soudenbalch?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hubert II van Soudenbalch

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hubert II van Soudenbalch


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • Graaf Filips I de Goede (Beiers Huis) was van 1433 tot 1467 vorst van Nederland (ook wel Graafschap Holland genoemd)
  • In het jaar 1450: Bron: Wikipedia
    • 15 april » Slag bij Formigny. Het Franse leger maakt een einde aan de overheersing van het noorden van Frankrijk. Dit luidt het einde van de Honderdjarige Oorlog in.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Soudenbalch


De publicatie Stamboom Van Koert is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Rob van Koert, "Stamboom Van Koert", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-koert/I27017.php : benaderd 13 januari 2026), "Hubert II van Soudenbalch (< 1392-1450)".