Stamboom Van Koert » Foppe Jans "Foppe" Rogier (1876-1953)

Persoonlijke gegevens Foppe Jans "Foppe" Rogier 

  • Roepnaam is Foppe.
  • Hij is geboren op 16 september 1876 in Deventer.
    Aangifte werd gedaan door Foppe's vader, Louis Antonie Rogier, 28 jaar, wever, in tegenwoordigheid van Foppe Jans Haagswoud, 67 jaar, scheepssjouwer (zijn grootvader) en Willem Sterling, 47 jaar, wever. Beide woonden te Deventer. Willem Sterling verklaarde niet te kunnen schrijven "uit hoofde zulks niet geleerd te hebben". Derhalve ontbreekt zijn naam op de geboorte-acte.
    Tijdstip: 22:00
  • Registratie van geboorte op 18 september 1876.
  • Beroepen:
    • administratief kadastermedewerker.
    • handelsreiziger.
    • kadastraal landmeter.
    • metaalslijper.
  • Woonachtig:
    • vanaf 24 oktober 1904: Kinkerstraat 378, Amsterdam.
    • vanaf 24 februari 1905: Korte Leidsedwarsstraat 201, Amsterdam.
      Bij familie Letzer
    • vanaf 4 april 1905: Jacob van Lennepkade 108, Amsterdam.
    • vanaf 2 december 1905: Korte Leidsedwarsstraat 201", Amsterdam.
    • vanaf 21 juni 1907: Albert Cuijpstraat 97, Amsterdam.
    • vanaf 27 november 1908: Albert Cuijpstraat 100, Amsterdam.
    • vanaf 16 augustus 1911: Klaverstraat 21a, Utrecht.
    • vanaf 12 februari 1914: Hekkelaan 146, Den Haag.
    • vanaf 28 september 1922: Rembrandtstraat 68, Den Haag.
    • vanaf 19 februari 1931: Snippeling 43, Diepenveen.
    • in het jaar 1941: Deventer.
    • in het jaar 1945: De Heemstraat 230, Den Haag.
      bij de familie Vink
    • in het jaar 1946: Obrechtstraat 39, Den Haag.
      bij Anna Schüller
    • in het jaar 1951: Zuid Buitensingel 30.
  • Hij is overleden op 4 maart 1953 in Den Haag, hij was toen 76 jaar oud.Bron 1
    Aangifte van overlijden werd gedaan door Johannes de Groot, 60 jaar, incasseerder.
    Tijdstip: 15:45
  • Registratie van overlijden op 5 maart 1953.
  • Een kind van Louis Julius Rogier en Johanna Haagswoud
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 13 december 2022.

Gezin van Foppe Jans "Foppe" Rogier

Hij is getrouwd met Maria Louisa Helena Schuller.

Zij zijn getrouwd op 1 november 1905 te Den Haag, hij was toen 29 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):

  1. Johanna Rogier  1906-1987 
  2. Johan Henrich Rogier  1910-1985 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Foppe Jans "Foppe" Rogier?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Foppe Jans "Foppe" Rogier

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Foppe Jans Rogier

Foppe Jans Rogier
1876-1953

1905

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Akte van overlijden nr. B 544
  2. Trouwakte nr 1620

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 16 september 1876 lag rond de 12,1 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 83%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1876: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 31 januari » De regering van de Verenigde Staten dwingt alle indianen in reservaten te gaan wonen.
    • 14 februari » Alexander Graham Bell vraagt patent aan op de telefoon; twee uur later doet Elisha Gray hetzelfde.
    • 22 mei » Splitsing van het Apostolisch vicariaat Japan in de apostolische vicariaten Noord-Japan, Centraal-Japan en Zuid-Japan.
    • 2 augustus » Wild Bill Hickok, gunslinger uit het Wilde Westen, wordt tijdens het pokeren in de rug geschoten en sterft.
    • 8 augustus » Thomas Alva Edison verkrijgt octrooi op de stencilmachine.
    • 17 november » De Slavische mars van de Russische componist Tsjaikovski gaat in première in Moskou tijdens een benefietconcert van het ICRC voor gewonde veteranen uit de Servisch-Turkse oorlog.
  • De temperatuur op 1 november 1905 lag tussen 3,7 °C en 12,8 °C en was gemiddeld 8,7 °C. Er was 6,0 uur zonneschijn (62%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 15 januari » Bij Loen, Noorwegen veroorzaakt een in een meer gestort rotsblok een tsunami. Er vallen 61 doden.
    • 11 februari » Oprichting van de Apostolische Prefectuur Nederlands-Borneo in Nederlands-Indië.
    • 20 februari » Slag bij Mukden, een beslissende, grote veldslag in de Russisch-Japanse Oorlog, in Mantsjoerije.
    • 16 mei » In Vriezenveen voltrekt zich een van de grootste branden uit de Nederlandse geschiedenis, die later het hele land wist te beroeren. In een paar uur tijd branden 228 huizen, twee kerken en het gemeentehuis aan de noordkant van Vriezenveen af. Er zijn geen persoonlijke ongelukken, maar er is wel heel veel leed. Circa 1600 inwoners zijn opeens dakloos. Drie dagen na de brand brengen koningin Wilhelmina en prins Hendrik een bezoek aan het zo getroffen dorp.
    • 27 juni » Er breekt muiterij uit op het Russische oorlogsschip Potemkin.
    • 16 oktober » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Chiasso.
  • De temperatuur op 4 maart 1953 lag tussen 1,6 °C en 4,5 °C en was gemiddeld 3,2 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1953: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,4 miljoen inwoners.
    • 11 januari » De Oostenrijkse schansspringer Sepp Bradl wint de eerste editie van de Vierschansentoernooi.
    • 7 april » Dag Hammarskjöld wordt gekozen tot secretaris-generaal van de VN.
    • 14 april » Invasie van de Vietminh in Laos.
    • 15 mei » Oprichting van het commerciële Venezolaans televisienetwerk Radio Caracas Television.
    • 24 mei » Encycliek Doctor Mellifluus van paus Pius XII over Sint-Bernardus van Clairvaux.
    • 9 november » Cambodja wordt onafhankelijk van Frankrijk.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Rogier

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Rogier.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Rogier.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Rogier (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Van Koert is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Rob van Koert, "Stamboom Van Koert", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-koert/I24537.php : benaderd 9 januari 2026), "Foppe Jans "Foppe" Rogier (1876-1953)".