Stamboom Van Koert » Jan VI Heer van Arkel (± 1145-1227)

Persoonlijke gegevens Jan VI Heer van Arkel 

  • Hij is geboren rond 1145.
  • Hij is overleden op 28 juni 1227.
    Oorzaak: gesneuveld in de Slag bij Ane tegen de Drenten
  • Een kind van Jan V Heer van Arkel en Geertruida van Loon
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 30 mei 2017.

Gezin van Jan VI Heer van Arkel

Hij is getrouwd met Margaretha van Nyvelle.

Zij zijn getrouwd rond 1170.


Kind(eren):

  1. Jan VII Heer van Arkel  ± 1175-1234
  2. N. van Arkel  ± 1180-???? 


Notities over Jan VI Heer van Arkel

Hij ging in 1180 mee met Floris III van Holland op pelgrimstocht naar het Heilige land. Hij ging in het contingent van Willem I van Holland mee op de Vijfde Kruistocht, zijn zoon Jan VII zou hieraan ook deelgenomen hebben. Na het Beleg van Damiate (1215) verkregen de heren van Arkel uit dank voor hun deelname een symbolisch wapen, waar voortaan het huis Arkel aan verbonden zou zijn. In 1227 nam Jan deel aan de Slag bij Ane samen met zijn neef Herbaren II van Lede. Jan sneuvelde in de confrontatie met de noorderlingen.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan VI Heer van Arkel?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan VI Heer van Arkel

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan VI Heer van Arkel

Aleidis van Ahr
± 1095-????
Hendrik van Loon
± 1090-????
Jan V Heer van Arkel
± 1115-± 1170

Jan VI Heer van Arkel
± 1145-1227

± 1170
N. van Arkel
± 1180-????

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen



Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Heer van Arkel


De publicatie Stamboom Van Koert is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Rob van Koert, "Stamboom Van Koert", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-koert/I1287.php : benaderd 13 januari 2026), "Jan VI Heer van Arkel (± 1145-1227)".