Stamboom Van Koert » Floris van Henegouwen (1255-1297)

Persoonlijke gegevens Floris van Henegouwen 

  • Hij is geboren in het jaar 1255.
  • Titel: Prins van Achaea
    titel
  • Feiten:
    • (functie) Connétable van het koninkrijk Napels.
    • (functie) tot 1277 Stadhouder van Zeeland.
      Hij werd verdreven door Graaf Floris V, waarna hij zijn geluk in Italië ging zoeken
  • Hij is overleden op 23 januari 1297, hij was toen 42 jaar oud.
    Oorzaak: gesneuveld
  • Een kind van Jan I Graaf van Henegouwen (1246-1257) en Aleidis Regentes van Holland (1258-1263)

Gezin van Floris van Henegouwen

Hij is getrouwd met Isabelle de Villehardouin.

Zij zijn getrouwd in het jaar 1289, hij was toen 34 jaar oud.


Notities over Floris van Henegouwen

Na zijn vertrek uit Zeeland ging hij in dienst bij Karel II van Napels, die hem aanstelde tot connétable van het koninkrijk Napels. In 1289 huwde hij met Isabella, dochter van Willem II van Villehardouin, prins van Achaea, en werd zelf prins van Achaea in naam van zijn echtgenote. Hij had één dochter, Mathildis, die hem zou opvolgen als vorstin van Achaea en zou trouwen met Gwijde II van La Roche.
Floris voerde een verzoenend beleid tegenover Byzantium. De Fransen hadden immers hun handen vol in Sicilië en konden hem geen hulp sturen in de strijd. Langs diplomatieke weg verkreeg hij in 1296 Kalamáta terug dat door de Grieken in 1293 was ingenomen. De Grieken namen nu echter het kasteel van Sint-George in Arcadia in. Floris sneuvelde bij de belegering van het kasteel.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Floris van Henegouwen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Floris van Henegouwen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen



Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Henegouwen


De publicatie Stamboom Van Koert is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Rob van Koert, "Stamboom Van Koert", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-koert/I12794.php : benaderd 20 januari 2026), "Floris van Henegouwen (1255-1297)".