Stamboom Van Koert » Walraven van Haeften, Heer van Haaften, Herwijnen en Hellouw (± 1410-< 1478)

Persoonlijke gegevens Walraven van Haeften, Heer van Haaften, Herwijnen en Hellouw 


Gezin van Walraven van Haeften, Heer van Haaften, Herwijnen en Hellouw

Hij is getrouwd met Henrica Vrouwe van Varick.

Zij zijn getrouwd rond 1438.


Kind(eren):

  1. Henrica van Haeften  ± 1440-????
  2. Johanna van Haeften  ± 1442-????
  3. Beatrix van Haeften  ± 1448-< 1478


Notities over Walraven van Haeften, Heer van Haaften, Herwijnen en Hellouw

Volgens de Brederodekroniek van Johannes a Leijdis is Walraven van Haeften in 1452 door Reinout van Brederode tot ridder geslagen tijdens de oorlog tegen de rebellerende Gentenaren.
In 1464 vonnissen de schepenen van Tuil tussen Walraven van Haeften, als pachter van 's kapittels tienden te Varik en Hessel, en enige buren aldaar, beslissende dat onder de tienden ook raaptienden begrepen zijn. In 1464 en 1465 bevestigen de schepenen van Tuil en Deil het recht van Walraven van Haeften op de tienden van rapen, die hij heeft gepacht van het kapittel van St Marie te Utrecht.
Op 6 april 1478 'des manendages na Sinte Ambrosius dach' oorkonden Willem van Haiften en Alairt van Haeften, schepenen te Tuijll, dat Johan van Haeften en vrouwe Henrick van Vairrick, weduwe van heer Walraven Haeften ridder, overgedragen hebben aan heer Gerrit van Vloedorp, enige stukken uiterwaard, griend en inlaagdijk in het gericht van Haiften, vanwege een rente van 25 rijnse guldens, die niet waren uitgereikt aan wijlen Johan heer tot Weerdenborch, erfhofmeester van Gelre, als huwelijksgift voor zijn echtgenote, thans gehuwd met heer Gerit van Vloedorp

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Walraven van Haeften, Heer van Haaften, Herwijnen en Hellouw?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Walraven van Haeften, Heer van Haaften, Herwijnen en Hellouw

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Walraven van Haeften, Heer van Haaften, Herwijnen en Hellouw


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Over de familienaam Van Haeften, Heer van Haaften, Herwijnen en Hellouw


De publicatie Stamboom Van Koert is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Rob van Koert, "Stamboom Van Koert", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-koert/I12017.php : benaderd 13 januari 2026), "Walraven van Haeften, Heer van Haaften, Herwijnen en Hellouw (± 1410-< 1478)".