De temperatuur op 20 oktober 1918 lag tussen 10,3 °C en 13,0 °C en was gemiddeld 11,4 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
16 januari » De Postcheque- en Girodienst wordt gestart.
27 januari » De Finse Burgeroorlog breekt uit.
31 juli » Oprichting van AZC Zutphen, een Nederlandse amateurvoetbalclub uit Zutphen.
7 november » De laatste aan shellshock lijdende soldaat wordt geëxecuteerd wegens desertie.
10 november » De Duitse keizer Wilhelm II komt aan op Station Eijsden om asiel aan te vragen in Nederland.
12 november » Nederland verleent asiel aan de gevluchte Duitse keizer Wilhelm II.
Dag van overlijden 27 september 1999
De temperatuur op 27 september 1999 lag tussen 11,6 °C en 16,8 °C en was gemiddeld 14,5 °C. Er was 3,8 mm neerslag gedurende 3,7 uur. Er was 0,6 uur zonneschijn (5%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
9 januari » De Bosniër Dragan Gagovic, een verdachte van oorlogsmisdaden, wordt door Franse troepen van de Navomacht SFOR neergeschoten. Hij overlijdt later aan zijn verwondingen.
23 maart » Zwemmer Grant Hackett uit Australië scherpt in Brisbane het wereldrecord op de 200 meter vrije slag aan tot 1.46,67. De mondiale toptijd stond sinds 1989 met 1.46,69 op naam van Giorgio Lamberti.
11 augustus » Totale zonsverduistering tussen Cornwall (Groot-Brittannië) en India.
5 oktober » bij een spoorwegongeval bij Ladbroke Grove, een wijk van Londen, komen 31 mensen om het leven.
23 november » Splitsing van de Rooms-katholieke Apostolische administratie Europees Rusland in de Apostolische administraties Noord-Europees Rusland en Zuid-Europees Rusland.
12 december » Twee dagen na zijn vorige wereldrecord op de 100 meter vlinderslag (52,03) verbetert Michael Klim in Canberra die mondiale toptijd opnieuw: 51,81. Het oude record (52,15) stond sinds 9 oktober 1997 ook al op naam van de Australische zwemmer.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Peter van Ierlant, "Stamboom Van Ierlant", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-ierlant/I500047.php : benaderd 13 februari 2026), "Antonius (Antoon) Adrianus Wilhelmus Mannie (1918-1999)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.