Afstammelingen van Peter van Hulsen » Cornelis van Hulzen (1827-1911)

Persoonlijke gegevens Cornelis van Hulzen 


Gezin van Cornelis van Hulzen

Hij is getrouwd met Anna Catrina van Dijk.

Zij zijn getrouwd op 3 januari 1878 te Kampen, hij was toen 50 jaar oud.Bron 5


Kind(eren):

  1. Marianna van Hulzen  1880-1948
  2. Janna van Hulzen  1883-1936 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis van Hulzen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Cornelis van Hulzen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelis van Hulzen


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Cornelis van Hulzen



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. BS Geboorte Elburg 1827 akte 65
    2. BS Geboorte Kampen 1878 akte 626
    3. BS Geboorte Kampen 1883 akte 206
    4. BS Huwelijk Kampen 1906 akte 24
    5. BS Huwelijk Kampen 1878 akte 2
    6. BS Overlijden Kampen 1911 akte 297

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 10 december 1827 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken zwaar mist. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1827: Bron: Wikipedia
      • 5 maart » Rusland verkrijgt Balkarië, zijn eerste bezitting in de Kaukasus
      • 29 maart » Ludwig van Beethoven wordt, drie dagen na zijn overlijden ten gevolge van een niet-uitgeklaarde oorzaak, op het Währinger Friedhof in Wenen ten grave gedaald.
      • 4 september » Een grote brand legt de Finse stad Turku grotendeels in de as.
      • 21 september » Eerste verschijningen (volgens de overleveringen) van de engel Moroni aan Joseph Smith. Deze gebeurtenissen geven uiteindelijk aanleiding tot de oprichting van de Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, ook gekend als de Mormonen.
      • 20 oktober » Slag van Navarino tijdens de Griekse Onafhankelijkheidsoorlog.
      • 18 november » Opening van het kanaal van Gent naar Terneuzen.
    • De temperatuur op 3 januari 1878 lag rond de 2,6 °C. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
    • In het jaar 1878: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 20 februari » Kardinaal Gioacchino Pecci wordt gekozen tot Paus Leo XIII.
      • 3 maart » Bulgarije herneemt zijn onafhankelijkheid van het Ottomaanse Rijk.
      • 3 maart » Kroning van Paus Leo XIII in Rome.
      • 3 april » Het Rotterdamsch Nieuwsblad verschijnt voor het eerst.
      • 2 juli » Eerste Varsity (roeien).
      • 7 september » William Booth verandert de naam van zijn Christian Mission in The Salvation Army. In Nederlands wordt dit het Leger des Heils genoemd.
    • De temperatuur op 8 december 1911 lag tussen 0,5 °C en 7,1 °C en was gemiddeld 4,0 °C. Er was 0,7 mm neerslag. Er was 4,5 uur zonneschijn (57%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1911: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
      • 15 maart » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub FK Austria Wien.
      • 1 mei » Dina Sanson wordt in Rotterdam de eerste politievrouw van Nederland.
      • 30 mei » De eerste editie van de Indianapolis 500 vindt plaats op Indianapolis Motor Speedway.
      • 31 mei » De Britse fysicus Ernest Rutherford presenteert een nieuw atoommodel.
      • 30 juni » Oprichting van de Apostolische Prefectuur Sumatra in Nederlands-Indië.
      • 1 september » Anthony Fokker maakt voor het eerst een vlucht boven Haarlem met zijn eendekker Spin III.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van Hulzen


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Ton van Hulzen, "Afstammelingen van Peter van Hulsen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-hulzen/I506.php : benaderd 19 februari 2026), "Cornelis van Hulzen (1827-1911)".