De temperatuur op 5 juli 1931 lag tussen 14,2 °C en 26,2 °C en was gemiddeld 20,0 °C. Er was 4,2 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was 10,3 uur zonneschijn (62%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
12 februari » Ingebruikneming van Radio Vaticana door Paus Pius XI. De zendinstallatie is ontworpen door Guglielmo Marconi.
3 maart » De Verenigde Staten adopteren "The Star-Spangled Banner" als het nationale volkslied.
5 maart » Daniel Salamanca Urey wordt president van Bolivia.
5 maart » Sir Oswald Mosley richt in Londen een fascistische partij op; de latere British Union of Fascists.
14 april » Koning Alfonso XIII van Spanje afgezet. Uitroeping van de republiek.
11 juli » Opening van het Prater Stadion in de Oostenrijkse hoofdstad Wenen.
Dag van overlijden 2 april 2012
De temperatuur op 2 april 2012 lag tussen 2,2 °C en 13,5 °C en was gemiddeld 8,1 °C. Er was 3,2 uur zonneschijn (25%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
14 februari » Roemenië en Moldavië gaan gebukt onder hevige sneeuwval, waardoor een deel van het openbare leven wordt platgelegd.
11 mei » Na 65 jaar neemt Radio Nederland Wereldomroep afscheid van de Nederlandstalige uitzendingen.
7 augustus » De inwoners van de Zuid-Afrikaanse stad Johannesburg worden verrast door een zeldzaam fenomeen in hun stad: sneeuw.
9 september » Serena Williams wint voor de vierde maal in haar carrière de US Open. De Amerikaanse is in de finale met 6-2, 2-6, 7-5 te sterk voor de Wit-Russische Viktoryja Azarenka. Het is Williams' vijftiende grandslamzege.
17 september » De politie weerhoudt de Zuid-Afrikaanse politicus Julius Malema ervan om enkele duizenden stakende mijnwerkers toe te spreken bij de platinamijn van Lonmin in Marikana.
30 oktober » De orkaan Sandy trekt een spoor van verwoesting in de Caraïben, de Verenigde Staten en Canada. Er vallen tientallen doden en miljoenen mensen komen zonder stroom te zitten.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Joost van Hamont, "Stamboom van Hamond (Sint-Michielsgestel, Schijndel)", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-hamond/I5231.php : benaderd 10 januari 2026), "Hendrik Adrianus van Hamond (1931-2012)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.