Stamboom Tenwolde - Rotterdam » Martinus Franciscus (Tinus) Tournier (1913-1940)

Persoonlijke gegevens Martinus Franciscus (Tinus) Tournier 

  • Hij is geboren op 3 november 1913 in Rotterdam.

    Waarschuwing Let op: Leeftijd bij trouwen (19 juli 1919) lag beneden de 16 jaar (5).

  • Hij is overleden op 14 mei 1940 in Rotterdam, hij was toen 26 jaar oud.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 24 januari 2015.

Gezin van Martinus Franciscus (Tinus) Tournier

Hij is getrouwd met Hendrika Leijdens.

Zij zijn getrouwd op 19 juli 1919 te Rotterdam, hij was toen 5 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Martinus Franciscus (Tinus) Tournier?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 3 november 1913 lag tussen 8,9 °C en 13,1 °C en was gemiddeld 10,6 °C. Er was 0,9 mm neerslag. Er was 5,1 uur zonneschijn (54%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1913: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,1 miljoen inwoners.
    • 25 februari » Oprichting van voetbalclub AGOVV.
    • 18 maart » Koning George I van Griekenland wordt vermoord.
    • 24 augustus » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Club Rubio Ñú.
    • 10 oktober » Het Panamakanaal wordt geopend.
    • 1 december » Ford Motor Company introduceert de lopende band. Het productieprincipe werd overigens al toegepast door Oldsmobile.
    • 24 december » Groot spoorwegongeval bij Hooghalen.
  • De temperatuur op 14 mei 1940 lag tussen 3,5 °C en 19,1 °C en was gemiddeld 11,9 °C. Er was 8,9 uur zonneschijn (57%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
    • 27 februari » Ontdekking van C, koolstof C-14.
    • 10 mei » De gezant van Duitsland Julius Graf von Zech-Burkersroda reikt om 6:00 's ochtends de verklaring van bezetting uit aan de minister van Buitenlandse Zaken Eelco van Kleffens. Hiermee vervalt de Nederlandse neutraliteit en wordt het leger in stelling gebracht. België wordt onaangekondigd aangevallen, het begin van de achttiendaagse veldtocht.
    • 13 mei » Koningin Wilhelmina ontvlucht Nederland om naar Engeland te gaan vanwege de Duitse invasie van Nederland. Prinses Juliana neemt haar kinderen mee naar Canada voor hun veiligheid.
    • 14 juni » Het eerste officiële gevangenentransport, met ongeveer 720 Poolse politieke gevangenen uit Tarnów, komt aan bij het concentratiekamp Auschwitz.
    • 12 september » Schooljongens ontdekken prehistorische schilderingen in de grotten van Lascaux.
    • 31 oktober » Göring erkent zijn nederlaag, einde van de Slag om Engeland luchtoorlog.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Tournier

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Tournier.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Tournier.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Tournier (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Paul van Gink 06 5100 8780 , "Stamboom Tenwolde - Rotterdam ", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-gink/I2412.php : benaderd 6 februari 2026), "Martinus Franciscus (Tinus) Tournier (1913-1940)".