Stamboom Van Gils » Johannes Baptist 1 Donders (1846-1920)

Persoonlijke gegevens Johannes Baptist 1 Donders 

Bron 1

Gezin van Johannes Baptist 1 Donders

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes Baptist 1 Donders?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes Baptist 1 Donders

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes Baptist 1 Donders


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. (Niet openbaar)

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 30 januari 1846 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: betrokken dampig. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1846: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
      • 24 april » Begin van de Mexicaans-Amerikaanse Oorlog.
      • 17 mei » Adolphe Sax vraagt octrooi aan op de saxofoon.
      • 14 juni » Stichting van de republiek Californië.
      • 21 juni » Kroning van Paus Pius IX in Rome.
      • 23 september » Ontdekking van Neptunus door de Franse astronoom Urbain Le Verrier en de Britse astronoom John Couch Adams. De vinding werd geverifieerd door de Duitse astronoom Johann Gottfried Galle.
      • 31 oktober » Goedkeuring van de bouw van de spoorlijn Oravița - Baziaș
    • De temperatuur op 22 december 1920 lag tussen 2,0 °C en 5,4 °C en was gemiddeld 3,6 °C. Er was 0,9 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1920: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,8 miljoen inwoners.
      • 26 maart » This side of paradise, het eerste boek van F. Scott Fitzgerald, verschijnt.
      • 7 april » Franse troepen bezetten het Duitse Ruhrgebied.
      • 17 mei » Het eerste verkeersvliegtuig landt op Schiphol
      • 1 augustus » Frankrijk roept het mandaatgebied Libanon uit.
      • 14 augustus » In Antwerpen wordt de zevende editie van de Olympische Zomerspelen geopend.
      • 8 november » Bruintje Beer maakt zijn debuut in de Daily Express.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Donders

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Donders.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Donders.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Donders (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Van Gils is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Hennie van Gils, "Stamboom Van Gils", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-gils/I503147.php : benaderd 25 januari 2026), "Johannes Baptist 1 Donders (1846-1920)".