Stamboom Van Genesen » Bartholomeus Heratis (Eratis, Erates, Eradus) (1679-1750)

Persoonlijke gegevens Bartholomeus Heratis (Eratis, Erates, Eradus) 


Gezin van Bartholomeus Heratis (Eratis, Erates, Eradus)

(1) Hij is getrouwd met Geertruijd (Geertruijt Geertruij) (Van) Schoordijk (Scharedijk,schoordijck).

Toestemming voor het huwelijk is 23 november 1714 verkregen te Leiden.Bron 3

Zij zijn getrouwd op 24 november 1714 te Leiden, hij was toen 35 jaar oud.Bron 4

"Bartholomeus Heratis, lakenwerker, jongman van Amsterdam, woond in de oude voorstad over de haven, vergeselt met Jacobus Ramack, sijn bekende, woond als boven, met Geertruit van Schoordijk, jongedochter van Mastrigt, woond in de oude voorstad, vergeselt met Grietje Huiberts, haer bekende, woond als boven".
In de marge: Moet attestatie van de Graeff, daar de Bruijd laest gewoont heeft, overbrengen.
Bron: http://www.eradus.nl/genealogie.html
Ze zijn in de kerk getrouwd op 23 november 1714 te Leiden, Pieterskerk, hij was toen 35 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):

  1. Jan Erades (Aratus)  1724-????


(2) Hij is getrouwd met Jacobmina (Jacomina) Le (La) Mair.

Toestemming voor het huwelijk is 9 december 1724 verkregen te Leiden.Bron 4

Zij zijn getrouwd op 24 december 1724 te Leiden, hij was toen 45 jaar oud.Bron 3

"Bartholomeus Erates, weduwnaar (met 3 kinderen) van Geertruid van Schoordijck, wonende in de oude voorstad over de haven, vergeselt met Jan Haambeeld, zijn bekende, wonende in de Loyerstraat, met Jacobmina la Mair, weduwe van Samuel Douders (met een kind), wonende in de Kaarsmakersstraat, vergeselt met Willemijntje Douders, haar behuwdt suster, wonende op de Uiterstegragt, ende met Stijntje Karre, mede haer behuwdt suster ende wonende als voren".
Bij de ondertrouw moest de voogdij over de kinderen nog geregeld worden, op 11-12-1724 werden Jan Aambeeld en Jacobus Ramak, wolspinders, geburen en gebeden vrunden, tot voogden aangesteld over Lambert (8 jaren en 7 maanden), Jan (3 maanden), en Geertruid (6 jaren en 11 maanden).
Bron: http://www.eradus.nl/genealogie.html
Ze zijn in de kerk getrouwd op 24 december 1724 te Leiden. Pieterskerk, hij was toen 45 jaar oud.Bron 2


Notities over Bartholomeus Heratis (Eratis, Erates, Eradus)

Beroep: Lakenwerker
Bron: www.okhuijsen.org & www.eradus.nl/genealogie.html
Eradus is een oud Leids geslacht, van oorsprong Luthers en textielarbeiders. De oudst bekende is Leonhard Erady ook Haratis geb(Aachen?) en begraven 1653 in Eupen. ook in A'dam komen zij voor.
Bron: www.okhuijsen.org

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Bartholomeus Heratis (Eratis, Erates, Eradus)?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Bartholomeus Heratis (Eratis, Erates, Eradus)

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Verwantschap Bartholomeus Heratis (Eratis, Erates, Eradus)



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. www.okhuijsen.org; www.eradus.nl/genealogie.html
  2. http://www.eradus.nl/genealogie.html
  3. http://members.lycos.nl/jouvries/eradus.html
  4. http://www.kareldegrote.nl/Reeks115_Hagenbeek.html

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen


Over de familienaam Heratis (Eratis, Erates, Eradus)


De publicatie Stamboom Van Genesen is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Joke ter Weele, "Stamboom Van Genesen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-genesen/I503.php : benaderd 31 januari 2026), "Bartholomeus Heratis (Eratis, Erates, Eradus) (1679-1750)".