Stamboom Van Ekelenburg » Dirk van Ekelenburg (1917-1945)

Persoonlijke gegevens Dirk van Ekelenburg 

  • Hij is geboren op 23 maart 1917 in Vlaardingen.
  • Hij werd gedoopt op 13 mei 1917 in Vlaardingen.
  • Beroep: zendeling NZG.
  • Onderscheiding: Verzetsherdenkingskruis, Yad Vashem.
  • Vermelding van 1941 tot 1945: verzetsstrijder.
  • Hij is overleden op 11 mei 1945 in Neustadt im Holstein (D), hij was toen 28 jaar oud.Bron 1
    ondergedoken op 10 januari 1945 in Schoonoord. Aldaar gearresteerd op 25 januari1945. Via strafgevanggenis van assen op transportgesteld op 19 maart 1945 naar KZ Neuengamme.

    Ingbracht in het Landeskrankenhaus Neustadt/IH op 5 mei 1945
    Oorzaak: : Diarree, uitputting.
    Tijdstip: 04:45
    Registratie van overlijden op 15 oktober 1946.Bron 2
    Hij is begraven op 16 november 1951 in Vlaardingenondergedoken op 10 januari 1945 in Schoonoord. Aldaar gearresteerd op 25 januari1945. Via strafgevanggenis van assen op transportgesteld op 19 maart 1945 naar KZ Neuengamme.
    Oorzaak: : Diarree, uitputting.
    Tijdstip: 04:45
  • Registratie van overlijden op 15 oktober 1946.Bron 2
  • Hij is begraven op 16 november 1951 in Vlaardingen.Bron 3
  • Een kind van Johannes van Ekelenburg en Jacoba van Roon
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 31 juli 2023.

Gezin van Dirk van Ekelenburg

Hij is getrouwd met Lientje van der Mast.

Toestemming voor het huwelijk is 25 april 1942 verkregen te Vlaardingen.

Zij zijn getrouwd op 20 mei 1942 te Vlaardingen, hij was toen 25 jaar oud.


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)


Tweede Wereldoorlogslachtoffer


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Dirk van Ekelenburg?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Dirk van Ekelenburg

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Dirk van Ekelenburg


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. gemeente Neustadt akte 353/1945
    2. BS Emmen akte 446
    3. rouwkaart

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 23 maart 1917 lag tussen -3,3 °C en 4,2 °C en was gemiddeld -0,5 °C. Er was 9,8 uur zonneschijn (80%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1917: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,5 miljoen inwoners.
      • 28 januari » Het Amerikaanse leger staakt de zoektocht naar Pancho Villa.
      • 9 april » Canadezen veroveren Vimy Ridge tijdens een offensief bij Arras.
      • 20 april » Benoeming van Eugenio Pacelli tot nuntius in Beieren.
      • 26 juni » De eerste Amerikaanse troepen landen in Frankrijk.
      • 22 november » In Amsterdam wordt de amateurvoetbalclub VV Sloterdijk opgericht.
      • 25 december » De Turken zetten de laatste grote aanval in op Jeruzalem. De bezetters, de Britse troepen, winnen de slag.
    • De temperatuur op 13 mei 1917 lag tussen 14,3 °C en 23,8 °C en was gemiddeld 18,0 °C. Er was 1,6 mm neerslag. Er was 3,8 uur zonneschijn (24%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1917: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,5 miljoen inwoners.
      • 8 maart » De VS grijpen in op Cuba als steun aan president Mario Garcia Menocal tegen opstandelingen van de liberale partij
      • 8 maart » De februarirevolutie begint in Petrograd (Sint-Petersburg), Rusland (23 februari op de juliaanse kalender).
      • 30 april » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Club Atlético Progreso.
      • 8 juli » De opstand in Petrograd (Sint-Petersburg) mislukt en Lenin vlucht naar Finland.
      • 25 december » De Turken zetten de laatste grote aanval in op Jeruzalem. De bezetters, de Britse troepen, winnen de slag.
      • 26 december » De Slag om Jeruzalem is afgelopen. De Eerste Wereldoorlog in en rond Jeruzalem is afgelopen. De Britten winnen de slag.
    • De temperatuur op 20 mei 1942 lag tussen 6,4 °C en 20,1 °C en was gemiddeld 14,4 °C. Er was 1,2 mm neerslag gedurende 1,4 uur. Er was 8,6 uur zonneschijn (54%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1942: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,0 miljoen inwoners.
      • 11 januari » Japan verklaart Nederland de oorlog en valt Nederlands-Indië binnen.
      • 3 mei » In concentratiekamp Sachsenhausen worden 72 Nederlanders geëxecuteerd. Het merendeel was lid van de Ordedienst.
      • 5 mei » De geallieerden beginnen de slag om Madagaskar (Operatie Ironclad) waarbij de geallieerden het door Vichy-Frankrijk bezette Madagaskar in handen proberen te krijgen. De slag duurde tot 6 november.
      • 12 juni » Anne Frank krijgt een dagboek voor haar dertiende verjaardag.
      • 9 augustus » Mahatma Gandhi wordt gearresteerd.
      • 2 december » Een team onder leiding van Enrico Fermi slaagt om de eerste nucleaire kernreactie te veroorzaken die zichzelf in stand kan houden (Manhattanproject).
    • De temperatuur op 11 mei 1945 lag tussen 12,4 °C en 28,3 °C en was gemiddeld 20,5 °C. Er was 8,3 uur zonneschijn (54%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
    • In het jaar 1945: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,2 miljoen inwoners.
      • 11 april » Bevrijding van het concentratiekamp Buchenwald.
      • 27 april » Oprichting van de Roemeense voetbalclub Politehnica Iaşi.
      • 8 juli » De Nederlandse onderzeeboot O 19 loopt vast op Laddrif en wordt twee dagen later vernietigd door de Amerikaanse onderzeeboot Cod.
      • 16 juli » Manhattanproject: de ontploffing van een op plutonium gebaseerd nucleair testwapen nabij Alamogordo in New Mexico (VS).
      • 17 augustus » Onafhankelijkheid Nederlands-Indië
      • 14 november » In de Duitse stad Neurenberg begint het proces tegen een groot aantal nazi-leiders.
    • De temperatuur op 16 november 1951 lag tussen 8,0 °C en 12,0 °C en was gemiddeld 10,1 °C. Er was 7,9 mm neerslag gedurende 6,2 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
    • Van 15 maart 1951 tot 2 september 1952 was er in Nederland het kabinet Drees I met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
    • In het jaar 1951: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 10,2 miljoen inwoners.
      • 11 januari » Oprichting van de Rooms-katholieke Bisschoppelijke Hiërarchie in Zuid-Afrika met vier aartsbisdommen en zestien bisdommen. Tot de kerkprovincies behoren ook Basutoland en Swaziland met elk een bisdom.
      • 8 maart » Splitsing van het Apostolisch vicariaat van de Kleine Soenda-eilanden in Indonesië in de Apostolische Vicariaten Endeh, Larantuka en Ruteng.
      • 2 juni » Encycliek Evangelii Praecones van Paus Pius XII over het bevorderen van het katholieke missiewerk.
      • 14 juli » Eerste Grand Prix-zege van het Formule 1-team van Scuderia Ferrari op het circuit van Silverstone
      • 15 september » Encycliek Ingruentium Malorum van Paus Pius XII over het bidden van de rozenkrans.
      • 25 november » In Quito wordt het Estadio Olímpico Atahualpa officieel in gebruik genomen.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van Ekelenburg


    De publicatie Stamboom Van Ekelenburg is opgesteld door Hans van Ekelenburg.neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Hans van Ekelenburg, "Stamboom Van Ekelenburg", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-ekelenburg/I1418.php : benaderd 8 oktober 2026), "Dirk van Ekelenburg (1917-1945)".